پايگاه استانداري خوزستان/ استاندار خوزستان همراه با فرمانده سپاه وليعصر(عج) استان به مناسبت عيد قربان و دهه ولايت و امامت با جمعي از شيوخ و بزرگان عشاير عرب استان ديدار و گفت و گو کردند. 

در اين نشست صيمانه ابتدا تعدادي از شيوخ عرب به بيان مشکلات و دغدغه هاي روز استان و کاستي ها و نارسايي هاي مختلف در حوزه هاي زيرساختي و اشتغال پرداختند. 
در ادامه استاندار خوزستان با تشريح پيگيري ها و اقدامات صورت گرفته براي کاهش مشکلات کشاورزان، دامداران و روستاهاي دچار تنش آبي استان گفت: اعتباري  حدود ۱۲ هزار ميليارد ريال براي پرداخت خسارت کشاورزان و دامداران، انجام پروژه هاي ضربتي براي آبرساني و تامين تانکرهاي متعدد در نظر گرفته شده است. 
قاسم سليماني دشتکي افزود: با مصوبه دولت اين اعتبار به صورت صد در صدي تخصيص خواهد يافت و ۵۰ درصد از اين رقم که حدود ۶هزار ميليارد ريال است روز دوشنبه هفته آينده به صورت نقد واريز خواهد شد. 
استاندار خوزستان بيان کرد: همچنين اقدامات اضطراري براي مرطوب سازي کانال ها و انهار مختلف صورت گرفته است و در زمينه شبکه فاضلاب و روان آب ها نيز با پيگيري که شده ۵۰ ميليون يورو از محل صندوق توسعه ملي جذب شده است. 
سليماني اظهار کرد: در وقايع روزهاي اخير استان گله مندي ها و خواسته هاي جوانان و مردم بر حق است و دولت و نظام هم با همه توان براي کاهش آلام مردم و انجام خواسته هاي آنان پاي کار آمده است اما انتظار است شيوخ، بزرگان و نخبگان استان جوانترها را به خويشتن داري، کنار گذاشتن احساسات کاذب و پرهيز از دنباله روي و افتادن در مسير نقشه هاي شوم دشمنان 
نصيحت و ارشاد نمايند چرا که همه ما از همين نظام هستيم و نبايد اجازه دهيم نظام ما آسيب ببيند. 
در ادامه فرمانده سپاه حضرت وليعصر(عج) استان با تشريح اقدامات سپاه و نيروهاي جهادي براي انجام پروژه هاي ضربتي آبرساني و امدادرساني به آسيب ديدگان از خشکسالي گفت: اين نشست هاي صميمانه ميان مسئولان و مردم در سطح دنيا کم نظير است و نشان دهنده الفت عميق و انسجام ميان اقوام و حاکميت است و مهمترين سرمايه نظام نيز همين اعتماد و رافت اسلامي ميان جامعه و مسئولان است. 
سردار حسن شاهوارپور بيان کرد: همه ما از خانواده نظام هستيم و در هر خانواده اي هم ممکن است اختلاف نظر و کاستي وجود داشته باشد اما نبايد اجازه دهيم بيگانگان و دشمنان از اين اختلافات دروني سواستفاده نمايند.

  
 

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today