برنا/ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي بيرجند گفت: روز گذشته ۲۹۸ آزمايش تشخيص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۱۲۰بيمار جديد شامل ۴۳ بستري و ۷۷ مورد سرپايي، شناسايي شدند.

دکتر مهدي زاده افزود: از اين تعداد ۴۱ مورد از بيرجند، امورد از خوسف، ۱۹ مورد از زيرکوه، ۳ مورد از درميان، ۷ مورد از سرايان، ۷دمورد از سربيشه، ۱۶ مورد از طبس، ۱۰ مورد از قاينات، ۵ مورد ازفردوس و ۱۱ مورد جديد مبتلا به کرونا از نهبندان شناسايي شد.
وي گفت: در حال حاضر ۳۰۷ بيمار با علائم تنفسي در بيمارستانهاي خراسان جنوبي بستري هستند که ۱۵۴ نفر داراي تست کروناي مثبت هستند.
مهدي زاده گفت: از اين تعداد ۱۶ نفر در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري هستند که حال ۳نفر وخيم است. 
وي افزود: در شبانه روز گذشته ۶۸ بيمار با علائم تنفسي در بيمارستان‌هاي استان پذيرش شدند که در همين مدت ۶۳ بيمار شامل ۳۱ بيمار کرونا مثبت با حال عمومي خوب از بيمارستان‌ها ترخيص شدند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي بيرجند گفت: تا کنون ۲۲ هزار و ۱ ۹۱بيمار مبتلا به کرونا بهبود يافته و يا در قرنطينه خانگي بسر مي‌برند.
به گفته وي تا روز گذشته ۶۵ هزار ۶۰۵ تست مولکولي کرونا در استان انجام شد که ۲۳ هزار و ۲۸۸ بيمار جديد مبتلا به کرونا شناسايي شد. 
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي بيرجند افزود: در شبانه روز گذشته مورد جديدي از فوت ناشي از کرونا در استان ثبت نشد و تعداد فوتي هاي کرونا همان ۹۴۳ نفر است.
وي گفت: در ادامه عمليات واکسيناسيون کرونا، افرادي که واکسن نوبت اول کرونا را دريافت کردند به ۶۶ هزار و ۳۶ نفر رسيد و تا کنون ۲۶هزار و ۳۴نفر واکسن نوبت دوم را دريافت کردند.

آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today