ايرنا/ مدير دفتر بهره‌برداري و نگهداري از تاسيسات آبي شرکت آب منطقه‌اي تهران از کاهش ۳۸۱ ميليون متر مکعبي حجم آب سدهاي پنجگانه استان تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

محمد شهرياري مدير دفتر بهره‌برداري و نگهداري از تاسيسات آبي شرکت آب منطقه‌اي تهران با بيان اين مطلب اظهار کرد: در حال حاضر حجم ذخيره آب در مخازن سدهاي پنجگانه استان تهران ۷۰۴ ميليون مترمکعب است،  که اين حجم در مقايسه با روز مشابه سال گذشته دوم مرداد ۱۳۹۹ که يک ميليارد  و  ۸۵ ميليون متر مکعب بوده است، ۳۸۱ ميليون مترمکعب کاهش را نشان مي‌دهد.
وي همچنين با اشاره به حجم آب ذخيره شده فعلي سدهاي اميرکبير، لتيان، لار، طالقان و ماملو که به ترتيب ۱۶۵، ۵۰، ۱۲۰، ۲۷۳ و ۹۸ ميليون متر مکعب است، ادامه داد: اين حجم نسبت به سال گذشته خصوصا در سدهاي ماملو و طالقان با کاهش چشمگيري مواجه شده‌است.
مدير دفتر بهره‌برداري و نگهداري از تاسيسات آبي شرکت آب منطقه‌اي تهران همچنين با اشاره به ميزان بارندگي در استان تهران گفت: وضعيت بارندگي در حوزه آبريز سدهاي استان تهران از ابتداي سال آبي تاکنون در مقايسه با مدت مشابه سال آبي گذشته متاسفانه کاهش ۳۶ درصدي را نشان مي دهد و اين کاهش ميزان بارندگي موجب شده است که در فصل آبگيري نتوانيم آبگيري مناسبي در سدهاي استان تهران انجام دهيم.
وي با تاکيد بر وضعيت خشکسالي در کشور و به ويژه استان تهران، گفت: از شهروندان درخواست مي‌کنيم در مصرف آب صرفه جويي و مديريت مصرف را مدنظر داشته باشند تا بتوانيم تامين آب مطمئني را در روزهاي آتي فصل تابستان داشته باشيم و با مشکلات و چالش‌هاي جدي در تامين پايدار آب مواجه نشويم.

آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran