باشگاه خبرنگاران/ رئيس سازمان آتش نشاني شيراز گفت: حادثه خطرناک سقوط بالابر غير استاندارد در نمايشگاه مبلمان مصدوميت شش شهروند را در پي داشت.

محمد هادي قانع، رئيس سازمان آتش نشاني شيراز عنوان کرد: رخداد سقوط بالابر ناايمن ساعت ۱۶:۰۲ دقيقه امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و ستاد فرماندهي آتش نشاني شيراز، گروه تخصصي امداد و نجات از ايستگاه ۱۶ مستقر در شهرک صنعتي را به محل حادثه در يک فروشگاه مبلمان واقع در شهرک صنعتي شيراز راهي کرد.
او اظهار داشت: در داخل يک ساختمان دو طبقه که طبقه اول با کاربري کارگاه و طبقه دوم آن به صورت نمايشگاه فروش مبلمان استفاده مي‌شد، مالک براي سهولت در تردد و جا به جايي کالا، اقدام به نصب بالابر غير استاندارد مابين طبقات کرده بود.
قانع افزود: به دليل استفاده همزمان شش نفر از بازديد کنندگان از اين بالابر، سيم بکسل آن دچار پارگي شده و هر شش نفر از ارتفاع سه متري بر سطح زمين سقوط کرده بودند.
اين مقام مسئول ادامه داد: بر اثر اين حادثه خطرناک هر شش شهروند شامل چهار خانم، يک آقا و يک دختر بچه دچار مصدوميت شده و توان حرکت نداشتند.
رئيس سازمان آتش‌نشاني شيراز بيان کرد: آتش نشانان بي درنگ با استفاده از تجهيزات نجات، مصدومين را که از نواحي مختلف دچار آسيب ديدگي شده بودند از محل حادثه خارج و به عوامل اورژانس تحويل دادند.
او تصريح کرد: نيرو‌هاي عمليات پس از ايمن سازي و اطمينان از رفع هر گونه خطر، با ارائه تذکرات ايمني به افراد حاضر به ماموريت خود پايان دادند.
رئيس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري شيراز با بيان اينکه بالابر براي حمل بار و کالا است به کاسبان هشدار داد که از اين وسيله براي حمل افراد استفاده نکنند چرا که اين وسيله نا ايمن بوده و در صورت بروز حادثه، جبران ناپذير خواهد بود.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online