باشگاه خبرنگاران/ معاون اقتصادي استاندار کهگيلويه و بويراحمد گفت: فروشگاه‌ هاي زنجيره‌اي نگراني‌هايي را در خصوص آسيب به اقتصاد شهر ياسوج ايجاد کرده است.

حشمت الله صميمي دوست، معاون اقتصادي استاندار کهگيلويه و بويراحمد در خصوص فروشگاه‌ هاي زنجيره‌ اي اظهار کرد: با راه‌اندازي فروشگاه‌‌هاي زنجيره‌‌اي يک شغل ايجاد مي‌شود در صورتي که ۲۰۰ شغل ديگر از بين مي‌رود. 
وي افزود: منابع بانکي استان ما محدود است و براي توليد و اشتعال دچار مشکل مي‌شويم در حالي که حساب‌ هاي فروشگاه‌ هاي زنجيره‌ اي نيز به بانک‌ هاي عامل ما ارجاع داده نمي‌شود.
معاون اقتصادي استاندار کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به اينکه تا اطلاع ثانوي هيچ فروشگاهي در استان راه اندازي نمي‌شود، اضافه کرد: با تشکيل جلسه‌‌اي با حضور کارشناسان وزارت صمت بايد فروشگاه‌‌هاي زنجيره‌‌اي تعيين تکليف شوند.
کرمي مسئول بسيج اصناف نيز در اين نشست گفت: شهر ياسوج يک هزار و ۵۰۰ واحد صنفي دارد که با وجود فروشگاه‌‌هاي زنجيره‌‌اي کار و کاسبي آن‌ ها مختل شده است.
وي با بيان اينکه برخي از اين فروشگاه‌‌ها پروانه کسب ندارند که طي اين هفته فروشگاه‌ هايي که پروانه کسب ندارند پلمب مي‌شوند، افزود: هيچ يک از اين فروشگاه‌ ها ماليات بر ارزش افزوده نيز به استان پرداخت نمي‌کنند.
کرمي اضافه کرد: ۱۱۷ فروشگاه زنحيره‌‌اي در استان فعاليت مي‌کنند که ۵۲ فروشگاه آن در شهر ياسوج است.

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today