ايرنا/ سخنگوي ستاد استاني کرونا هرمزگان گفت: با توجه به وضعيت بحراني و قرمز کرونايي در بيشتر مناطق استان گروه‌هاي شغلي دو، سه و چهار تا پايان هفته همچنان تعطيل است.

علي رئوفي، سخنگوي ستاد استاني کرونا هرمزگان اظهار کرد: دستگاه هاي اجرايي در شهرهاي قرمز کرونايي هرمزگان با يک سوم ظرفيت فعاليت خواهند کرد و نماز جمعه هم در اين مناطق برگزار نمي‌شود.
وي بيان کرد: همچنين با توجه به وضعيت حاد کرونايي هرمزگان درخواست تعطيلي يک هفته اي استان به ستاد ملي کرونا مجدد جهت بررسي و اعلام نظر ارسال شده است.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان، اظهار کرد: طرح شهيد سليماني در استان هم با توجه به نقش مهم و بسزايي که در شناسايي افراد مبتلا به ويروس کرونا و غربالگري دارد، همچنان با امکانات بسيج با قوت تداوم دارد.
رئوفي از مردم استان خواست: با توجه به سرايت ويروس دلتاي هندي به اغلب مناطق استان براي حفظ سلامتي خود و همنوعان تا جايي که امکان دارد از مراجعه حضوري به دستگاه‌هاي اجرايي در هفته جاري خودداري کنند تا از گسترش هرچه بيشتر ويروس در سطح استان پيشگيري شود.

افراد ۴۸ سال به بالا در هرمزگان براي تزريق واکسن اقدام کنند
معاون استاندار هرمزگان با اشاره به اهميت واکسيناسيون سريع افراد ۴۸ سال به بالا گفت: فرمانداران با بسيج امکانات اين افراد را براي دريافت هرچه سريع‌تر واکسن ترغيب کنند تا شاهد کاهش آمار بستري ها و فوتي ها در سنين بالا باشيم و ايمني نسبي در سطح استان حاکم شود.
رئوفي افزود: واکسيناسيون نقش بسزايي در کاهش آمار مرگ و مير کرونا دارد و مطالعات علمي بر اين مهم صحه گذاشته است.
جانشين رئيس ستاد استاني مقابله با کروناي هرمزگان افزود: دانشگاه علوم پزشکي استان از ظرفيت صداوسيما و رسانه هاي جمعي براي ترغيب مردم به تزريق واکسن جهت ايجاد ايمني نسبي در استان بهره گيرد.

آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today