ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني زاهدان گفت: با افزوده شدن يک‌هزار و ۴۲۰ مورد جديد کرونا در سيستان و بلوچستان طي ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلايان اين ويروس در استان به ۸۷هزار و ۵۸۳ نفر رسيد.

سيدمحمد هاشمي‌شهري، رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني زاهدان اظهار کرد: همچنين با فوت ۱۸ مورد جديد طي ۲۴ ساعت گذشته، شمار فوتي‌هاي کرونا در سيستان و بلوچستان به دو هزار و ۱۰۰ نفر رسيد.
وي با بيان اينکه ۷۹۶ بيمار حاد تنفسي و  ۳۶۹ مبتلا به کرونا در بيمارستان‌هاي سيستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند، افزود: مردم در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بيرون مي‌روند اصول بهداشتي و آداب تنفسي را به خوبي رعايت کنند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني زاهدان ادامه داد: از آنجايي که کشف راه‌هاي انتقال کرونا و عوارض ناشي از آن نيازمند گذشت مدت‌زماني از شيوع و اپيدمي ويروس است و سپس بر اساس يافته‌هاي علمي رفتار عامل بيماري شناسايي مي‌شود ضروري است شهروندان تمام نکات بهداشتي را رعايت کنند.
وي گفت: تمامي موارد مثبت کرونا در سيستان و بلوچستان از نوع جهش يافته انگليسي و دلتا است.
هاشمي از وضع فوق بحراني کرونا در سيستان و بلوچستان خبر داد و افزود: پايين‌ترين ميزان رعايت پروتکل‌ها در سطح کشور مربوط به سيستان و بلوچستان است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني زاهدان بيان کرد:‌ کمبودي در داروهاي ضد ويروس و تجهيزات مورد نياز بيماران کرونايي نداريم.

آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today