ايرنا/ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي بوشهر گفت: تاکنون ۱۳۱ هزار دُز واکسن کرونا در اين استان تزريق شده‌است و بيش از ۲۰ هزار نفر هر دو دُز واکسن را دريافت کرده اند.

عبدالمحمد خواجه‌ئيان، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي بوشهر اظهار کرد: تزريق واکسن کرونا از ۲۲ بهمن سال گذشته در استان بوشهر آغاز شد و تاکنون ۷۳.۱ درصد از جمعيت گروه سني بالاي ۶۰ سال در اين استان واکسن کرونا دريافت کرده‌اند.
وي بيان کرد: گروه سني ۵۰ تا ۶۰ سال نيز که بتازگي تزريق واکسن آنها آغاز شده تا به امروز بيش از ۳۳ درصد موفق به تزريق واکسن شده‌اند و پيش بيني شده در هفته جاري تزريق اين گروه به پايان برسد.
خواجه‌ئيان ادامه داد: در زمان حاضر نيز ذخيره کافي واکسن براي تزريق به جامعه هدف طرح موجود است و در اين زمينه جاي هيچگونه نگراني وجود ندارد.
وي با اشاره به اينکه در موج جديد شيوع کرونا موارد مثبت اين بيماري در استان بوشهر روند صعودي داشته است، اظهار کرد: در تيرماه سال جاري استان با نزديک به ۱۳ هزار مورد مثبت بيشترين ميزان ابتلا را در طي مدت يک ماه ثبت کرده است که با توجه به واکسيناسيون گروه‎‌هاي سني بالا ميزان  فوتي‌ها با روند کاهشي به ۱۳۰ نفر کاهش پيدا کرده است.
خواجه ئيان يادآور شد: در تيرماه سال گذشته که استان بوشهر بيشترين ميزان شيوع کرونا را در يک ماه داشت بالغ بر سه هزار و ۷۰۰ نفر مورد مثبت شناسايي شد، ولي با اين وجود در همين ماه ۱۹۰ نفر جان خود را از دست دادند.
معاون دانشگاه علوم پزشکي بوشهر گفت: اين آمار فوتي در مقايسه با تيرماه سال جاري که موارد مثبت نسبت به تير سال گذشته چهار برابر شده نشان از تاثيرگذاري بالاي واکسن براي کاهش فوتي ها است.
وي ابراز کرد: غلبه بر موج کرونا امکان پذير است، ولي اميدواريم اين مهم با کمترين خسارت ممکن رخ دهد که اين مهم نيازمند رعايت شيوه‌‎نامه‌‎هاي بهداشتي و به ويژه کاهش فعاليت و رفت و آمدهاي غيرضروري است.
خواجه‌ئيان تاکيد کرد: حتي آنهايي که دو دُز واکسن کرونا دريافت مي‎‌کنند نيز نبايد ماسک را فراموش کنند، چراکه واکسن خطر ابتلا را به طور ۱۰۰ درصد کاهش نمي‎‌دهد و در مورد سويه دلتا نيز اطمينان خاطري براي ابتلا نشدن تزريق کنندگان دو دز واکسن وجود ندارد.
وي اظهار کرد: ظرفيت بيمارستاني استان بوشهر از لحاظ بستري موارد مثبت کرونا اکنون اشباع است و چنانچه لازم شود بايد نسبت به استقرار بيمارستان صحرايي اقدام کرد.

آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar