ايرنا/ رئيس پيش بيني اداره کل هواشناسي خراسان شمالي با اعلام هشدار سطح زرد(آگاهي) در استان گفت: وزش باد شديد و رگبار باران پديده غالب تا پايان هفته جاري در اين خطه است که احتمال وقوع خسارت به محصولات باغي و کشاورزي وجود دارد.

مهري هاشمي، رئيس پيش بيني اداره کل هواشناسي خراسان شمالي اظهار کرد: براساس پيش‌بيني هواشناسي از امروز تا روز چهارشنبه وزش باد شديد و توفان گرد و خاک در ساعات بعداز ظهر و اوايل شب بويژه در روز دوشنبه در استان محتمل است.
وي تصريح کرد: وقوع اين  پديده در اغلب نقاط استان بويژه شهرستان هاي اسفراين، گرمه و جاجرم و با شدت کمتري در شهرستان هاي شيروان، بجنورد و فاروج وجود دارد.
رئيس پيش بيني اداره کل هواشناسي خراسان شمالي نسبت به احتمال خسارت به کشاورزان بر اثر وزش باد شديد هشدار داد و گفت: دامداران، مرغداران، کشاورزان و عشاير استان نسبت به ايمن‌سازي مستحدثات کشاورزي و دامي خود اقدام کنند.
وي به کشاورزان توصيه کرد: تاخير انداختن سم پاشي و محلول پاشي و برداشت محصولات زراعي، استقرار کندوهاي زنبور عسل در مکان مناسب، استفاده از بادگيرهاي موقت و پايه محافظ براي نهال‌هاي جوان، رعايت نکات ايمني هنگام فعاليت هاي ساختماني و عدم بارگيري با ارتفاع نامتعارف توسط خودروهاي باري را مدنظر قرار دهند.
هاشمي افزود: با شدت گرفتن وزش باد در استان احتمال اختلال در رفت و آمد و کاهش کيفيت هوا، شکسته شدن درختان آسيب‌پذير و نهال‌هاي تازه غرس شده، خسارت به سقف‌هاي گلخانه، تابلوهاي تبليغاتي و سقف‌هاي موقت و احتمال سقوط اجسام از کارگاه‌هاي ساختماني وجود دارد.

آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today