باشگاه خبرنگاران/ ۱۱۰ عنوان برنامه متنوع به مناسبت دهه ولايت و عيد غدير در استان همدان با رعايت شيوه نامه‌هاي بهداشتي برگزار مي‌شود.

مهدي صلواتيان، مسئول ستاد مردمي جشن عيد غدير در همدان اظهار کرد: در راستاي ترويج فرهنگ علوي و تعظيم شعائر مذهبي، پياده روي خانوادگي عيد غدير ساعت ۱۸ هفتم مرداد از محل مزار شهداي گمنام در پارک مردم همدان آغاز مي شود و سپس با تجمع در ميدان امام خميني و سخنراني امام جمعه همدان پايان مي‌يابد.
او افزود: در اين مراسم که همراه با نورافشاني و اجراي سرود است هزينه سفر به مشهد مقدس به قيد قرعه به ۷۲ نفر از شرکت کنندگان اهدا مي‌شود.
مسئول ستاد مردمي جشن عيد غدير در همدان با بيان اينکه يکي از سنت‌هاي حسنه در اين عيد بزرگ سنت غذا دادن به افراد است، از امکان مشارکت خيران و نذرکنندگان در پويش «نذر غدير» به منظور تهيه و توزيع ۳۱۳ هزار وعده غذا در روز عيد سعيد غدير و براي توزيع بين محرومان حاشيه شهر همدان خبر داد.
مهدي صلواتيان افزود: مردم استان مي‌توانند کمک‌هاي نقدي خود براي شرکت در اطعام و نذر غدير به شماره کارت ۵۰۲۲۲۹۱۳۰۳۷۰۷۱۸۴ به نام ستاد مردمي غدير استان واريز کنند.
او همچنين با اشاره به حرکت ۳۱۳ کاروان شادي درروستا‌هاي استان همدان بيان کرد: در روز‌هاي چهارم، ششم و نهم مرداد اين کاروان‌ها به اجراي برنامه مي‌پردازند.
دبير ستاد مردمي غدير استان همدان با بيان اينکه جشن بازسازي واقعه غدير خم در عصر روز هشتم مرداد با حضور مردم در محوطه باغ موزه دفاع مقدس و نيز ساير شهرستان‌ها برگزار مي‌شود، گفت: همچنين جشن بزرگ عيد غديرخم با برنامه‌هاي متنوع ويژه بانوان روز چهارشنبه ششم مرداد ساعت ۱۸ در استاديوم قدس برگزار مي‌شود.
مهدي صلواتيان افزود: همه آيين‌هاي مرتبط با جشن عيد بزرگ غدير بر اساس مصوبات ستاد ملي کرونا، با اجرا و رعايت دقيق دستورالعمل هاي بهداشتي به خصوص اصل فاصله گذاري اجتماعي، حضور در فضاي باز و جمعيت محدود برگزار خواهد شد.


آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today