ايسنا/ همراه با رشد چشمگير بهاي سيمان اين روزها عوامل مختلفي را براي ايجاد اين آشفته بازار اعلام مي‌کنند، عواملي که بيشترشان تا پيش از اين هم بر بازار سيمان سايه افکنده بودند.

غلامرضا بحريه، رئيس انجمن بتن استان بوشهر اظهار کرد: اگرچه افزايش يکباره قيمت سيمان ناشي از قطع برق کارخانه ها به صورت مقطعي عرضه را کاهش و قيمت سيمان را بالا برد، اما اکنون بورس است که بازار سيمان به هم ريخته است.
وي گفت: کمتر از يک ماه است که کارخانه‌هاي سيمان کشور وارد بازار بورس شده‌اند، افرادي که سرمايه زياد دارند سيمان را به صورت عمده از بازار بورس مي‌خرند و بعد در بازار به هر قيمتي که دوست داشته باشند مي‌فروشند.
بحريه اصلي‌ترين عامل افزايش قيمت سيمان را عرضه در بورس دانست و بيان کرد: کارخانه‌هاي سيمان در بورس، عرضه را براي ايجاد يک شرايط رقابتي و افزايش قيمت، پايين‌تر از تقاضا نگه مي‌دارند.
رئيس انجمن بتن استان بوشهر با اشاره به اينکه کمبود عرضه خود عامل حضور دلال‌ و مافيا در بازار است، بيان کرد: وقتي عرضه به اندازه کافي در بازار وجود داشته باشد ديگر حضور دلال‌ها توجيهي ندارد.
وي تصريح کرد: در حالي که کارخانه‌هاي استان بوشهر بيش از دو برابر نياز استان توليد دارند.
بحريه خاطرنشان کرد: صادرات سيمان نيز از عوامل ديگر تاثير گذار بر بازار سيمان است به ويژه در شرايط کنوني که کمبود عرضه در استان بوشهر وجود دارد بستن درهاي صادرات کم شاياني به اين بازار خواهد کرد.


آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar