رکنا/ وزارت بهداشت آخرين آمار مبتلايان و وضعيت بيماران کرونايي ايران را تا امروز چهارم مردادماه اعلام کرد.

وزارت بهداشت با بيان اينکه تا کنون ۸ ميليون و ۲۴۱ هزار و ۸۵۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو ميليون و ۴۲۶ هزار و ۶۹۷ نفر نيز دُز دوم را تزريق کرده اند و مجموع واکسن هاي تزريق شده در کشور به ۱۰ ميليون و ۶۶۸ هزار و ۵۴۹ دُز رسيد گفت: افراد واجد شرايط براي تزريق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و پس از دريافت پيامک نوبت دهي، به مراکز واکسيناسيون مراجعه کنند.
از ديروز تا امروز ۴ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معيارهاي قطعي تشخيصي، ۳۱ هزار و ۸۱۴ بيمار جديد مبتلا به کوويد۱۹ در کشور شناسايي شد که سه هزار و ۵۶۶ نفر از آنها بستري شدند.
مجموع بيماران کوويد۱۹ در کشور به سه ميليون و ۷۲۳ هزار و ۲۴۶ نفر رسيد.
متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲۲ بيمار کوويد۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان اين بيماري به ۸۹ هزار و ۱۲۲ نفر رسيد.
خوشبختانه تا کنون سه ميليون ۲۷۴ هزار و ۳۴۶ نفر از بيماران، بهبود يافته و يا از بيمارستانها ترخيص شده اند.
چهار هزار و ۹۸۲ نفر از بيماران مبتلا به کوويد۱۹ در بخش هاي مراقبت هاي ويژه بيمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۲۵ ميليون و ۶۰۱ هزار و ۲۲۴ آزمايش تشخيص کوويد۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعيت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعيت نارنجي، ۹۹ شهر در وضعيت زرد قرار دارند.
در 24 ساعت گذشته مجموعا 402 هزار و 738 دُز جديد واکسن کرونا به ايرانيان تزريق شده است و به نظر مي رسد، با پايان يافتن تعطيلات سرعت واکسيناسيون به روال قبل از تعطيلات يعني بيش از 400 هزار دُز در روز بازگشته است.
گفتني است؛ تا امروز 9.8 درصد از جمعيت کشور حداقل يک دُز واکسن کرونا را دريافت کرده اند، اما تنها به 2.9 درصد جمعيت ايران هر دو دُز واکسن کرونا تزريق شده است.

آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran