باشگاه خبرنگاران/ مديرکل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري قزوين از اختصاص ۱۵۵ ميليارد ريال اعتبار درماني براي بيماران خاص خبر داد.

مريم بيدخام مديرکل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري قزوين اظهار کرد: ۱۵۵ ميليارد ريال اعتبار درماني از سوي وزارت بهداشت براي درمان بيماران خاص استان اختصاص يافت.
بيدخام افزود: اين اعتبار به شکل تسهيلات به بيماران خاص مانند تالاسمي، هموفيلي و اوتيسم همچنين بيماران سرطاني و زوج‌هاي ناباروري که داراي شرايط لازم باشند اعطا مي‌شود.
وي اضافه کرد: با توجه به هزينه‌هاي بالاي درماني و دارويي اين بيماران، ضرورت حمايت و مساعدت‌هاي لازم به آنان از سوي وزارت بهداشت لحاظ شده و اين تسهيلات از طريق بانک‌هاي عامل به افراد واجد شرايط پرداخت مي‌شود.
اين مسؤول بيان داشت: بيماراني که تحت پوشش انجمن‌هاي حمايتي هستند از طريق اين نهاد‌ها و کساني که تحت پوشش نيستند از طريق مراجعه به دانشگاه علوم پزشکي مي‌توانند از اين تسهيلات بهره‌مند شوند.
مديرکل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري قزوين به فرآيند شناسايي بيماران از طريق نهاد‌هاي حمايتي مانند کميته امداد امام خميني(ره)، بهزيستي و نيز مددکاران دانشگاه علوم پزشکي در بيمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: براي شناسايي بيماران خاص و برخورداري آن‌ها از ظرفيت سازمان‌هاي مردم نهاد ضروري است که با اطلاع رساني مناسب به همه بيماران پيگير رفع مشکلات آن‌ها باشيم.
بيدخام خاطرنشان کرد: قرار شده بانک‌هاي عامل استان قزوين با تسهيل در دريافت تضامين بانکي شرايط اين بيماران را لحاظ و کمک کنند تا اين افراد بتوانند هرچه سريع‌تر از اين خدمات برخوردار شوند.

آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today