ايرنا/ کارشناس‌مسئول نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي گفت: قطع اجباري برق واحدهاي توليدي سيمان و احتمال کاهش توليد در اين بخش، نظارت در اين بخش را شدت بخشيد و از ابتداي تيرماه تا چهارم مردادماه جاري ۳۶ پرونده تخلف در بازار سيمان استان تشکيل شده است.

بخشعلي بياتي، کارشناس‌مسئول نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي بيان داشت: در مدت مزبور هزار و ۶۴۸ مورد بازرسي از واحدهاي توليد و عرضه سيمان استان شد که تخلف اصلي آنها گران‌فروشي يا امتناع از عرضه کالا بود.
وي علت عمده گران فروشي و افزايش تخلفات در حوزه سيمان را قطعي برق اجباري صنايع در يک ماه گذشته و تاثير آن بر توليد دانست و گفت: قطعي برق، بويژه کوره هاي واحدهاي سيماني و همچنين عرضه سيمان از حداقل ۱۰ تن تا حداکثر ۸۰۰ تن در بورس، مشکلاتي را در اين حوزه دامن زده است.
کارشناس‌مسوول نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي پيش بيني کرد تا با تمهيدات انديشيده شده توسط مسوولان، بازار سيمان در روزهاي آينده وضعيت بهتري پيدا کند.
اخيرا قيمت سيمان در بازار نسبت به ماه قبل افزايش زيادي داشته و اين موضوع زمينه ساز بروز تخلفاتي از سوي برخي فعالان اين بخش شده است. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar