ايرنا/ رئيس دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در استان اصفهان گفت: ما به شهرداري اصفهان پيشنهاد داديم که در مسير چهارباغ عباسي تا ميدان نقش جهان، اينترنت رايگان در اختيار گردشگران قرار بگيرد.

عليرضا سالاريان، رئيس دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در استان اصفهان اظهار کرد: شهرهاي گردشگري تسهيلاتي براي توريست‌هاي خارجي خود در نظر مي‌گيرند که بر همين اساس به شهرداري اصفهان پيشنهاد داديم تا "واي فاي" رايگان در اختيار گردشگران قرار دهد.
وي ترافيک سنگين شهر اصفهان را نقطه‌اي منفي از نظر گردشگران خارجي بيان کرد و افزود: با توجه به ظرفيت‌ بالاي گردشگري اصفهان، رفع ترافيک اين خطه، ضرورت شهري است.
رئيس دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در استان اصفهان، خواستار برخورد جدي ناجا با عوامل ايجاد ترافيک در شهر شد و گفت: ترافيک شديد شهري، تردد گردشگران خارجي را در اصفهان سخت کرده است.
وي رفع ترافيک در مرکز شهر را که نقطه تلاقي گردشگري اصفهان محسوب مي‌شود از واجبات خواند و گفت: وجود ترافيک سنگين در مسيرهاي گردشگري اصفهان براي توريست‌ها جذاب نيست و در اين حوزه با شهرداري، شوراي شهر، استانداري و صدا و سيما جلسه گذاشتيم و خواستار ورود جدي آنها و رسانه‌ها براي رفع مشکل تردد در نقاط اصلي شهر شديم.
سالاريان، فرهنگ‌سازي در اين حوزه را ضروري دانست و گفت: بايد مقررات را آموزش داد تا شاهد گره‌هاي کور ترافيکي نباشيم و از هرگونه تصادف نيز خودداري کنيم.
وي به ضرورت اصلاح چراغ‌هاي راهنمايي و ارتقا فرهنگ شهروندي هنگام عبور از خطوط عابرپياده نيز تاکيد کرد.
رئيس دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در اصفهان، نقش معاونت ترافيک شهرداري و پليس راهور را در رفع ترافيک شهري موثر خواند و افزود: تا زماني که ترافيک مرکز شهر و نقاط گردشگري نصف جهان رفع نشود، نگين خاورميانه بودن آن نيز جلوه نمي‌کند.
سالاريان، نبود کار تجاري بين‌المللي در اصفهان را يک ضعف خواند و گفت: جاذبه‌هاي گردشگري اصفهان بايد به سمع و نظر توريست‌ها برسد که از آن جمله مي‌توان به پروژه شاخص مرکز همايش‌هاي بين المللي اين شهر و اقدامات خوب شهرداري اصفهان در حوزه خواهر خواندگي و پسماند اشاره کرد.
وي بيان کرد: گم کردن پاسپورت اگر در ايران تخلف حساب نمي‌شود، در ديگر کشورها جُرم است و همين مساله آمار تخلف ايرانيان در کشورهاي خارجي را بالا برده و آنها را در ليست سياه قرار داده است.
سالاريان گفت: چنانچه در گذشته گردشگران خارجي مجبور بودند براي رفع هرگونه مشکلي به تهران بروند امروزه مي‌توانند به کنسولگري مراجعه کنند.
وي از جزيره‌اي عمل کردن رسانه‌ها نيز گلايه کرد و گفت: هماهنگي رسانه‌اي براي پوشش بهتر اخبار و اطلاعات و پيشبرد اهداف سازمان‌ها يک نياز است.

آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today