ايرنا/ پهنه گسترده اي از استان اردبيل از امشب تا اوايل هفته آينده با خطر رگبارهاي شديد تابستاني مواجه خواهد بود.

نقشه هاي همديدي هواشناسي نشانگر دگرگوني هواي شمالغرب و غرب خزر به واسطه نفوذ ناوه اطلسي و نيز جريان‌هاي کم فشار جنوب غربي هستند که اثرهاي آن‌ها به شکل ابرناکي و گاهي مه آلودي آسمان، آذرخش، وقوع بارش‌هاي رگباري و تندبادهاي موقت پديدار خواهند شد.
همچنين باتوجه به هواي سرد ناوه دماي هوا به شکل چشمگير در اين نقاط و به ويژه استان اردبيل کاهش مي‌يابد به گونه‌اي که در ميانه تابستان جلوه‌هايي از هواي پاييزي را براي ساکنان منطقه به تماشا خواهد گذاشت.
مديرکل مديريت بحران استان اردبيل با استناد به اطلاعيه سطح زرد هواشناسي مبني بر در پيش بودن بارش‌هاي تندري از ساکنان اين استان خواست جوانب احتياط و ايمني را رعايت کنند.
فرهاد عبدالعلي‌پور افزود: خودداري از استقرار در حواشي و بستر رودخانه‌ها و مسيل‌ها، پرهيز از کوهنوردي و بيابان نوردي، عدم استقرار در فضاهاي باز باتوجه به خطرهاي صاعقه و احتياط هنگام رانندگي در جاده‌هاي مه آلود و خيس و لغزنده از جمله اين موارد هستند.
در شامگاه سه شنبه بر تراکم ابر از کرانه‌هاي غربي آسمان اردبيل درحال افزوده شدن است و با وزش باد از جانب شمال شرق روند کاهش دما آغاز شده است.
اردبيل به خاطر موقعيت خاص جغرافيايي هواي بسيار متغير دارد. اين استان وقوع بارش هاي رگباري تابستانه و بروز خسارات و تلفات هنگفت را در بعضي از سال ها در کارنامه دارد.

        
 
  
  

آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today