ايمنا/ رئيس سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني شهرداري شيراز گفت: دست کارگر ميانسالي به هنگام کار با همزن برقي، در ميان اين دستگاه مانده و به شدت دچار آسيب شد.

محمد هادي قانع، رئيس سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني شهرداري شيراز با اشاره به اينکه در پي تماس شهروندان و کارگران با سامانه ۱۲۵ مبني بر گير کردن دست شخص در دستگاه همزن برقي در کارخانه توليد نشاسته، ستاد فرماندهي آتش نشاني شيراز ساعت ۹:۴۸ امروز، آتش نشانان ايستگاه ۱۷ را به همراه گروه امداد و نجات به بلوار طلاييه اعزام کرد، اظهار کرد: کارگر ۴۹ ساله‌اي در کارخانه توليد نشاسته در ارتفاع پنج متري در حال تعمير دستگاه همزن برقي بود، به دليل روشن شدن ناگهاني دستگاه، دست چپ وي در ميان همزن برقي گير کرد و ديگر خارج نشد.
وي افزود: با توجه به آسيب ديدگي شديد دست کارگر، آتش نشانان بلافاصله در محل حادثه حضور يافته و در شرايط بسيار دشوار در ارتفاع ۵ متري، با استفاده از دستگاه برش موفق شدند، دست اين کارگر را آزاد کنند.
رئيس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري شيراز تصريح کرد: به گفته آتش نشانان اعزامي اين گونه حوادث به دليل بي احتياطي و رعايت نکردن موازين ايمني در زمان کار به وقوع پيوسته و در اکثر مواقع پيامدهاي ناگواري به دنبال دارد و کارگر مصدوم بلافاصله از ارتفاع به سطح زمين منتقل و توسط عوامل اورژانس راهي مراکز درماني شد.
وي گفت: به کارگران توصيه مي‌شود که هنگام کار با اين گونه دستگاه‌ها و ماشين آلات خطرساز از هوشياري و دقت عمل بالايي برخوردار باشند و موارد ايمني را جدي بگيرند.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online