تسنيم/ عادي انگاري بلاي جان مردم ايلام شده است و در ۲۴ ساعت گذشته ۵ فوتي و ۲۴۸ مورد ابتلاي جديد نتيجه اين عادي نگاري در استان است.

کرونا به رغم تاثيرات مُخرب خود به اقتصاد، معيشت و اجتماع جان انسان‌ها را نيز نشانه گرفته است اما ترفندها و تبعات کرونا با هزاران بار تذکر و تاکيد همچنان مورد غفلت مردم است و برخي از مردم در رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و فاصله‌گذاري اجتماعي همچنان خود را مقيد ندانسته‌اند و اين بي قيدي بلاي جان آنان شده است.
آن چه در نتيجه غفلت و ناديده‌انگاري در رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي ‌در استان ايلام مي‌گذرد شرايط تمام قرمز و به گفته جميل صادقي‌فر معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي استان ايلام شرايطي افزون‌تر از «شرايط حاد‌کرونايي‌در استان سيستان و بلوچستان» است که در ايام گذشته رسانه‌اي شده است.
اين مقام ارشد بهداشتي اعمال محدوديت‌ها از جمله "تعطيلي اصناف، مدارس، دانشگاه‌ها، بازارهاي محلي و تردد شبانه"‌را ناموفق در مهار کرونا دانست و گفت: راهکار اصلي اقدامات پيشگيرانه مردمي به صورت خودجوش است.
وي رعايت پروتکل‌ها در شهرستان‌هاي استان را چيزي حدود 50 درصد عنوان کرد و افزود:‌ در مناطق روستايي و برخي شهرستان‌ها اين ميزان کمتر از 50 درصد است.
ناديده انگاري و غفلت برخي از مردم ايلام در شهرستان‌ها وضعيت را بغرنج کرده است در اين ارتباط وضعيت حاد شهرستان دره‌شهر نسبت به ساير شهرستان‌هاي ديگر استان حاد‌تر است.
جهانگير رستم‌زاد فرمانده قرارگاه عملياتي کرونا در استان ايلام در ارتباط با وضعيت حاد شهرستان دره‌شهر به خبرنگار تسنيم در ايلام گفت: وضعيت اين شهرستان ما را بر آن داشت تا اقدام به تشکيل نقاهتگاه اضطراري در اين شهرستان کنيم.
وي از الزام دانشگاه علوم پزشکي استان ايلام به جهت نگاه ويژه به شهرستان دره‌شهر خبر داد و افزود: دانشگاه علوم پزشکي استان ايلام ملزم بر آن است تا در بحث دارو و نگاه ويژه اي به دره شهر داشته باشد.
به هر حال طوفان کرونا در استان ايلام همچنان  رو به فزوني است  و آمار ابتلا، فوت و بستري‌ها رو به افزايش است. به گفته محمد کريميان رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان ايلام در 24 ساعت گذشته 5 شهروند ايلامي در اثر کرونا جان باخته و 248 نفر ابتلاي جديد به تعداد مبتلايان افزوده شده است.
با اين وصف عادي انگاري موجب آن شده است تا ترس مردم از کرونا ريخته شود و اين مشکل استان ايلام را با سونامي بستري و مرگ ناشي از اين ويروس مواجه خواهد کرد که ضروري است مسئولان در اين راستا چاره‌انديشي کنند.

آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/