فارس/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي ياسوج از افزايش شمار قربانيان کرونا استان به 728 نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در طي 24 ساعت گذشته دو هم استاني جان خود را از دست دادند.

دکتر پرويز يزدان‌پناه، رئيس دانشگاه علوم پزشکي ياسوج از افزايش شمار قربانيان کرونا استان به 728 نفر خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه در طي 24 ساعت گذشته دو هم استاني جان خود را از دست دادند.
وي افزود: هم اکنون 368 بيمار در بيمارستان‌هاي استان بستري مي باشند که 120 نفر از اين بيماران مبتلاي قطعي و 16 نفر در بخش مراقبت‌هاي ويژه تحت درمان هستند.
يزدان‌پناه گفت: از مجموع مبتلايان به کوويد 19 در کهگيلويه و بويراحمد 52 هزار و 42 نفر بهبود يافته گزارش شده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي ياسوج تصريح کرد: از 532 نمونه پي سي آر دريافت شده از آزمايشگاه سلولي و مولکولي ياسوج حدود 50 درصد موارد مثبت بودند که بيشترين موارد مثبت در شهرستان هاي بويراحمد، گچساران و لنده بود، همچنين از 259 نمونه رپيد تست 20 درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان هاي بهمئي، باشت و کهگيلويه هستند.
وي افزود: روند افزايش موارد مثبت و بستري بيماري در استان با سرعت بيشتري ادامه دارد که  احتمالا در طي هفته ها و روزهاي آينده تخت هاي بيمارستان‌ها از بيماران کرونايي اشغال خواهد شد و تعداد مرگ و ميرهاي روزانه نيز دو رقمي مي شود، بنابراين مشارکت آگاهانه مردم استان با رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي، عدم حضور در تجمعات، استفاده از ماسک، رعايت فاصله فيزيکي، عدم خروج از قرنطينه و تزريق واکسن نقش برجسته‌اي در پيشگيري، کاهش انتشار و کنترل بيماري ايفا مي‌کنند.

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today