فارس/ رئيس سازمان بسيج سازندگي کشور گفت: تشکيل قرارگاه حضرت عباس(ع) يک اقدام خوب از سپاه استان بود تا سقايي و آبرساني معناي عميق‌تري پيدا کند.

سردار محمد زهرايي، رئيس سازمان بسيج سازندگي کشور در توضيح وضعيت آبرساني گروه‌هاي جهادي به خوزستان اظهار کرد: مردم خوزستان در سيل سال ۹۸ نشان دادند که جنس دشمن برايشان فرقي ندارد و همان مقاومتشان را مانند دفاع مقدس خواهند داشت.
وي افزود: بنده در سيل خوزستان چند روزي کنار مردم ماندم و شاهد بودم که جوانان، پيرزن‌ها، پيرمردها و همه‌ي مردم در سوسنگرد، حميديه و نقاط مختلف استان چگونه در کنار هم گوني‌ها را چيدند و مانع ورود آب به شهرها و روستاها شدند.
رئيس سازمان بسيج سازندگي کشور عنوان کرد: خوزستان عزيز ما امروز دچار تنش آبي شده که بخشي از آن ناشي از سومديريت‌ها و عدم تنظيم صحيح آب بالادست در سدها و رهاسازي و ورودي و خروجي است.
وي افزود: بخش ديگر آن نيز به دليل بي‌آبي تعدادي از روستاهاي خوزستان در ساليان گذشته است که با تانکر آبرساني مي‌شده و نيازمند اقدامات زيربنايي و زيرساختي و همچنين در بحران است.
زهرائي بيان کرد: هنگامي که با بحراني مثل تنش آبي مواجه مي‌شويم ناگزيريم که اقدامات کوتاه‌ مدتي را انجام دهيم، هرچند درد مردم را براي طولاني‌ مدت تسکين نخواهد داد ولي مسکن اضطراري است، مانند روزهاي اول که بسيج سازندگي‌ استان‌ها حتي آب‌معدني را نيز تهيه و توزيع کردند.
وي افزود: دومين مرحله تانکرهاي آبرساني سيار است که در حال حاضر با مديريت بسيج سازندگي استان نزديک به ۶۰ تانکر ۳۰ هزار ليتري وارد منطقه شده و در روستاهاي مختلف در حال خدمت‌رساني است.
رئيس سازمان بسيج سازندگي کشور گفت: تشکيل قرارگاه حضرت عباس(ع) يک اقدام خوب از سپاه استان بود تا سقايي و آبرساني معناي عميق‌تري پيدا کند.
زهرايي در تشريح اقدامات بلندمدت گفت: در رابطه با اقدامات بلندمدت نيز جاسازي تانکرهاي ثابت براي مردم عزيزمان هستند که تانکرهاي يک‌ و دو هزار ليتري از سراسر کشور به سمت استان جاري است و تنها از تهران بزرگ ۶۲۰ تانکر وارد منطقه شده که در حال تحويل به مردم است.
وي افزود: اين حرکت توسط همه استان‌ها رقم خورده و ان‌شاءلله تا رفع مشکل تداوم پيدا خواهد کرد.آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today