ايرنا/ معاون نظارت سازمان صمت آذربايجان شرقي گفت: در چهار ماهه نخست امسال يک هزار و ۷۰۰ مورد بازرسي از واحدهاي فروش و توزيع سيمان انجام شده و ۱۹۶ فقره پرونده به ارزش حدود ۹.۹ ميليارد تومان تشکيل و به مراجع رسيدگي کننده ارجاع شده است.

يوسف پايدار، معاون نظارت سازمان صمت آذربايجان شرقي اظهار کرد: در اين بازديد براي سه واحد متخلف ديگر پرونده تخلفاتي تشکيل شد.
وي افزود: تاکنون ۵۴۰ واحد از فعالان اين بخش در سامانه جامع انبار و ۲۰۰ واحد نيز در سامانه جامع تجارت ثبت نام کرده اند.
پايدار گفت: براي تعامل هر چه بيشتر دستگاه هاي اجرايي و نظارتي استان در خصوص تداوم روند تامين، توزيع و نظارت بر اقلام اساسي به ويژه سيمان بازديد ميداني از فعالين اين بخش با حضور مديران کل بازرسي استان آذربايجان شرقي و رئيس منطقه پنج سازمان بازرسي کل کشور، تعزيرات حکومتي و معاون نظارت و بازرسي سازمان صمت انجام شد.
معاون نظارت سازمان صمت آذربايجان شرقي با تاکيد بر تداوم اقدامات نظارتي و پايش واحدهاي توليدي و توزيعي سيمان به صورت ميداني و سيستمي، يادآور شد: به منظور تعامل هرچه بهتر و هم افزايي دستگاه هاي اجرايي و نظارتي در تامين مايحتاج عمومي شهروندان و نظارت بر روند عرضه در جهت حمايت از حقوق مصرف کنندگان، تمهيدات لازم پيش بيني شده است.
وي با بيان اينکه براساس دستورالعمل هاي ابلاغي ثبت اطلاعات خريد و فروش سيمان در سامانه جامع تجارت الزامي است، ادامه داد: عدم ثبت آمار ورودي و خروجي سيمان توسط واحدهاي توليدي و توزيعي، تخلف بوده و به عنوان عرضه خارج از شبکه محسوب و با متخلفين بدون کوچکترين اغماض برخورد خواهد شد.

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today