شفقنا/ استاندار کرمان با اعلام وضعيت بحراني کرونا در اين استان، گفت: با رسيدن به رتبه نخست شيوع در کشور، در حال عبور از سنگين‌ترين و بي‌سابقه‌ترين پيک(اوج همه گيري) کرونا هستيم و پيش‌بيني مي‌شود هفته‌اي سياه را پيش رو داشته باشيم.

علي زيني وند، استاندار کرمان با بيان اينکه بدترين وضعيت کشور را از نظر شيوع کرونا داريم، اظهار کرد: با آرام شدن کرونا در سيستان و بلوچستان استان کرمان اولين استان در حوزه کرونا است و درحال حاضر پيک بي سابقه اي را مي گذرانيم.
وي افزود: ظرفيت هاي بيمارستاني را بالا برديم و محدوديت هاي جديدي را اعمال کرديم؛ اما متاسفانه محدوديت ها کاربرد ندارد و مردم هم تبعيت نمي‌کنند؛ بيشتر تاکيدمان روي واکسيناسيون و رعايت پروتکل ها است.
استاندار کرمان يادآور شد: من به عنوان استاندار رسما اعلام بحران مي کنم و اميدوارم قبل از اينکه اوضاع به درجه غيرقابل کنترل برسد از سوي کشور کمک شود.
وي تصريح کرد: از مردم هم خواهش مي‌کنم هم به داد ما و هم به داد خودشان برسند؛ امروز ۲۹ مورد فوتي داشتيم، کادر درمان خسته اند و ديگر توان ندارند.
زيني وند ادامه داد: براي واکسيناسيون ۶۰ سال به بالا اقدامات خوبي صورت گرفت و براي واکسيناسيون ۵۰ سال نيز اقداماتي در حال انجام است، سپاه در طرح شهيد سليماني نيز در کنار هلال احمر و علوم پزشکي است.
استاندار کرمان با اشاره به جلسات و اقدامات انجام شده در اين زمينه، ابراز کرد: دانشگاه ها به صورت منطقه اي در دانشگاه هاي علوم پزشکي استان کرمان جلسات مرتب برگزار کردند و سريع اقدام کرديم و اگر آمارها بالاتر برود با مشکلاتي مواجه خواهيم شد.
وي با اشاره به هماهنگي با سپاه و ارتش، خاطرنشان کرد: چنانچه در بيمارستان ها با مشکل مواجه شديم در کوتاه ترين زمان ممکن بيمارستان صحرايي و سيار راه اندازي شود و اميدواريم به آن مرحله نرسيم.
استاندار کرمان تاکيد کرد: اگر اين روند همه گيري کُند و کنترل نشود به صورت تصاعدي تعداد مبتلايان افزايش خواهد يافت، ظرفيت ما در شهر کرمان، جيرفت و سيرجان لب مرز است و مراجعات سرپايي نيز افزايش داشته و نشان مي دهد که اوضاع بهتر نخواهد شد.
وي خطاب به مسئولان کشوري براي اختصاص اعتبار به واحدهاي علوم پزشکي در کرمان، تاکيد کرد: اميدواريم هرچه سريع تر نامه اي که ما به رئيس جمهوري داديم ترتيب اثر داده شود و ۷۰ ميليارد تومان درخواست ما به تفکيک به حساب دانشگاه هاي علوم پزشکي استان واريز شود.
زيني وند به اهميت سرپا بودن کارخانه هاي اکسيژن اشاره و تصريح کرد: در کارخانه هاي توليد اکسيژن نبايد برق قطع شود زيرا اکسيژن کم بياوريم ديگر کاري نمي توانيم انجام دهيم، همچنين امروز براي بيمارستان نيروي انتظامي يک مخزن دو ميليارد توماني تهيه کرديم.

آخرين خبر کرمان در اينستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar