باشگاه خبرنگاران/ مديرکل هواشناسي گلستان از جاري شدن سيلاب در برخي از شهرهاي استان خبر داد و گفت: موج بارشي شديدتر از امشب آغاز مي شود.

نوربخش داداشي مديرکل هواشناسي گلستان اظهار کرد: فعاليت سامانه بارشي که از صبح امروز آغاز شده بود ساعاتي پيش در برخي از نقاط استان شدت گرفت و موجب راه افتادن سيلاب‌هاي کوچک و بزرگي در برخي از شهر‌ها شد.
او افزود: در حال حاضر بيشترين مقدار سيل جاري شده در جاده چپرقويمه به سمت گنبدکاووس، در شهر‌هاي آزادشهر، گنبدکاووس، ارتفاعات راميان و ... گزارش شده است.
داداشي از ثبت بارش ۳۲ ميلي متري در شيرآباد خبر داد و گفت: اين موج بارشي در حال ضعيف شدن است، اما موج اصلي بارش‌ها از امشب در استان آغاز مي‌شود و تا فردا ظهر ادامه خواهد داشت.
او ادامه داد: اين سامانه بارشي تا روز جمعه در استان فعال خواهد بود و اوج بارش‌ها بيشتر مربوط به ارتفاعات و مناطق کوهپايه‌اي است.
داداشي توضيح داد: از ارتفاعات غرب استان تا گاليکش دو هسته بارشي تشکيل مي‌شود و در مجموع شاهد بارش بيش از  ۷۰ ميلي متري باران خواهيم بود؛ اما در برخي مناطق ممکن است بارش‌هاي نقطه‌اي تا ۱۰۰ ميلي متر هم به ثبت برسد.
مديرکل هواشناسي گلستان با بيان اينکه اين سامانه بارشي از چندين موج مختلف تشکيل شده است، گفت: در حال حاضر تمام دستگاه‌هاي خدمات رسان در استان در حال آماده باش هستند و از مردم مي خواهيم از نزديک شدن به رودخانه ها خودداري کنند. 
فيلمي از جاري شدن سيلاب در شهرستان گنبدکاووس ببينيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar