ايسنا/ شهردار مشهد گفت: زمينه براي اجراي پروژه چپ گرد غيرهمسطح مشهد - طرقبه به عنوان آخرين قطعه پازل ترافيکي مسيرهاي دسترسي به شهرستان‌هاي طرقبه و شانديز آماده است.

محمدرضا کلائي، شهردار مشهد امروز در مراسم افتتاح مسير دسترسي تقاطع آزادگان به شانديز اظهار کرد: ابتداي فروردين امسال جلسه‌اي با معاون عمران، حمل ونقل و ترافيک در خصوص پروژه مسير دسترسي تقاطع آزادگان به شانديز (پل مهندس پرتوي) داشتم و با توجه به معارضات پيش روي پروژه گفتم که اتمام آن تا مرداد امکان پذير نيست.
وي با بيان اينکه موضوعات فني و غير فني پيش روي اين پروژه از جمله تملک‌هاي مورد نياز و ساير معارضات به قدري پيچيده بود که اولويت اجراي آن حداقل از ذهن خودم خارج بود، افزود: پيگيري بسيار مجدانه دکتر کاظمي و تاکيد بر اجراي کار آنقدر اثرگذار بود که پروژه‌اي که حداقل يک سال ونيم در حوزه مطالعات قفل شده بود به اجرا درآمد.
شهردار مشهد تصريح کرد: زماني همه‌چيز فراهم است و کاري را انجام مي‌دهيم، اما زماني است هيچ چيز فراهم نيست و يک کار انجام مي‌شود، پروژه مسير دسترسي تقاطه آزادگان به شانديز از آن دست پروژه‌هايي بود که هيچ چيز براي اجراي آن فراهم نبود و با تلاش‌هاي معاون عمران، حمل ونقل وترافيک، همکارانشان، مديرعامل سازمان عمران و شهردار منطقه دوازده محقق شد.
کلائي ادامه داد: اين مسير علاوه بر ايجاد دسترسي براي مردم از نظر پدافند غير عامل نيز بسيارمهم است، زيرا منطقي نيست تنها راه دسترسي  مشهد به شهرستان‌هاي طرقبه و شانديز فقط از يک مسير باشد که با اجراي اين پروژه و پروژه آزادراه مشهد- چناران موضوع حل شده است.
وي با اشاره به اينکه تکميل پازل حل مشکل ترافيک مسيرهاي منتهي به طرقبه وشانديز اجراي يک چپ گرد است، خاطرنشان کرد: براي اين کار نياز است تا يک چپگرد غيرهمسطح جهت انتقال بار ترافيکي مسير رفت از پل پرتوي به سمت جاده شهرستان طرقبه ايجاد شود .
شهردار مشهد ادامه داد: اجراي اين چپگرد پروژه سنگيني نيست و مي‌توان با يک عمليات خاکي اين چپگرد را اجرا کرد. همچنين به دليل فراهم نبودن دسترسي‌هاي جايگزين براي ما سخت بود که اين چپگرد را اجرا کنيم، اما اکنون با بهره‌برداري از مسير دسترسي تقاطع آزادگان به شانديز، مسير جايگزين فراهم شده است و شرايط آماده اجراي چپگرد مذکور به عنوان آخرين قطعه پازل ترافيکي اين منطقه است.
وي گفت: اميدواريم دوستان شوراي ششم از ابتداي شروع به کار اهتمام کنند تا عمليات اجرايي اين پروژه از پاييز که بار ترافيکي اين محدوده سبکتر است آغاز و تا نوروز سال ۱۴۰۱ آماده بهره‌برداري شود. 

انتقال ۱۰۰۰ سفر از بلوار وکيل‌آباد به مسير دسترسي تقاطع آزادگان به کنارگذر شانديز
در ادامه اين مراسم خليل‌الله کاظمي، معاون عمران، حمل ونقل و ترافيک شهرداري مشهد، اظهار کرد: براي حل ترافيک‌ بولوار وکيل‌آباد طرح‌هاي مختلف با هزينه‌هاي سنگين وجود داشت، اما در نهايت در جلسات با متخصصان، شهردار، پليس راهور و... چندين پازل طراحي شد که اين پروژه يکي از آن‌ها است.
وي با بيان اينکه،ديگر قطعات پازل اصلاح هندسي و تعريض پل پرتوي، انتقال ايستگاه‌هاي تاکسي و اتوبوس به لاين کندرو و اجراي زيرگذر شهيد برونسي بود که انجام شد، افزود: در مرحله بعدي تلاش شد از انتقال ترافيک بزرگراه امام علي(ع) به وکيل‌آباد جلوگيري شود که پروژه امروز به همين دليل اجرا شده است.
معاون عمران، حمل ونقل و ترافيک شهرداري مشهد تصريح کرد: قطعه آخر پازل ترافيکي انتهاي بولوار وکيل آباد و مسيرهاي دسترسي به شهرستانهاي طرقبه و شانديز، خط مرزي بين مشهد و شانديز و تقاطع زيرگذر ورودي به سمت شانديز و خروجي به سمت طرقبه است.
کاظمي اضافه کرد: براي رفع اين مشکل نياز به احداث يک چپ گرد نيم سطحي داريم که با اجراي آن مشکل ترافيکي مربوط به اين محدوده حل خواهد شد.
وي با اشاره به اينکه در اوج ترافيک هر ساعت ۷۵۰۰ خودرو به سمت طرقبه و شانديز حرکت مي‌کردند، خاطرنشان کرد: از اين تعداد ۲۶۰۰ خودرو از طريق بزرگراه امام علي(ع) بود.
معاون عمران، حمل ونقل و ترافيک شهرداري مشهد ادامه داد: با بهره برداري از مسير دسترسي تقاطع آزادگان به کنارگذر شانديز بالغ بر ۱۰۰۰ سفر از بولوار وکيل‌آباد به اين مسير منتقل مي‌شود و درکنار آن به پارک چهل بازه هم خدمات خواهد داد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar