صدا و سيما/ فرماندار گچساران از اعمال محدويت‌هاي کرونايي در اين شهرستان خبر داد.

عليرضا اتابک، فرماندار گچساران گفت: بيشترين عامل شيوع کرونا در اين شهرستان حضور مردم در تجمعات بدون رعايت دستور العمل‌هاي بهداشتي است.
وي افزود: با توجه به نزديک شدن به ماه محرم برگزاري مراسم عروسي افزايش يافته و به تبع آن تجمعات بدون رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي باعث شيوع گسترده بيماري کرونا در شهرستان گچساران شده است.
اتابک اضافه کرد: عادي انگاري و بي توجهي به دستور العمل‌هاي بهداشتي در مراسمات عزاداري و تشييع جنازه‌ها هم يکي ديگر از عوامل مهم شيوع ويروس کرونا در اين شهرستان شده به طوري که تعداد زيادي از افراد شرکت کننده در يکي از اين مراسم‌ها به صورت دسته جمعي به کرونا مبتلا شده اند.
فرماندار گچساران ادامه داد: در صورت ادامه اين روند وضعيت رنگ بندي بيماري کرونا در شهرستان گچساران از وضعيت نارنجي به قرمز تغيير خواهد يافت.
وي با بيان اينکه در ۲۴ ساعت گذشته ۸۲ نفر مشکوک به کرونا در بيمارستان‌هاي شهداي نفت و شهيد رجايي دوگنبدان بستري هستند افزود: به منظور پيشگيري از شيوع روز افزون اين بيماري در اين شهرستان محدوديت‌هاي کرونايي در تالار‌هاي عروسي و ديگر اماکن محل تجمعات مردمي اعمال مي‌شود.
اتابک دامنه شيوع موج پنجم کرونا را خطرناک توصيف کرد و گفت: در صورت ابتلاي يک نفر از اعضاي يک خانواده به بيماري کرونا ديگر اعضاء هم به اين بيماري مبتلا مي‌شوند.
فرماندار گچساران از اعمال محدوديت‌هاي کرونايي در آرمستان‌هاي اين شهرستان هم خبر داد و اضافه کرد: به علت شدت گرما در گچساران مراسم عزا و عروسي با تجمعات گسترده در مکان‌هاي سربسته برگزار مي‌شود که متاسفانه شرکت کنندگان در اين مراسمات دستور العمل‌هاي بهداشتي را رعايت نکرده و سلامتي خود و ديگران را به خطر مي‌اندازند.
وي از مردم اين شهرستان خواست؛ از شرکت در تجمعات و دورهمي‌هاي خانوادگي و سفر‌هاي غيرضروري خودداري کنند و تا موج پنجم کرونا را با کمترين مبتلا و خسارت جاني پشت سر گذاريم

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today