ايرنا/ رئيس کل دادگستري خوزستان با تاکيد بر اينکه خواسته مردم در زمينه آب بايد به شکل مناسب بيان و منعکس شود گفت: عده‌اي در اين زمينه اعتراض کردند و در اين شرايط تعدادي نيز بازداشت شدند که دستگاه قضايي تاکنون نسبت به آزادکردن تعداد زيادي از آنها اقدام کرده است.

حجت الاسلام صادق مرادي، رئيس کل دادگستري خوزستان با اشاره به ديدار روز گذشته خود با مردم شهر الهايي اظهار کرد: مسئولان اجرايي بايد مطالبات و خواسته هاي مردم در حوزه هاي مختلف بخصوص در زمينه هايي مانند آب را با جديت پيگيري کنند.
وي با بيان اينکه خشکسالي و تنش آبي در استان منجر به اعتراضاتي شد گفت: همانگونه که رهبري فرمودند اين اعتراضات بحق است؛ بنابراين کسي که آب ندارد بايدبتواند به شکلي اين خواسته خود را بيان کند.
رئيس کل دادگستري خوزستان ادامه داد: چنين اعتراضي بايد شنيده شود تا مسئولان در منطقه حضور پيدا کرده و مسائل را پيگيري کنند.
نماينده عالي قوه قضاييه در استان خوزستان تصريح کرد:اگر پيش از اين بايد اقداماتي مي‌شد که انجام نشده، مسئولان بايد بيايند و توضيح دهند، اگر اقداماتي هم انجام شده بايد بررسي شود که اين اقدامات تا چه اندازه اجرايي شده است تا وضعيت براي مردم روشن و شفاف شود.
رئيس کل دادگستري خوزستان به فعاليت هاي اجرايي و عمراني صورت گرفته از سوي گروه هاي جهادي در مناطق مختلف از جمله روستاهاي شهر الهايي اشاره کرد و گفت: اين گروه هاي جهادي چشم و گوش مسئولان به خصوص دستگاه قضائي هستند و از آنجايي که در جريان اعتراضات، تعدادي از معترضان در اين منطقه (شهر الهايي) بازداشت شدند، اين افراد با توصيه و شهادت مسئولان گروه جهادي مستقر در روستاهاي الهايي، آزاد شدند.
وي ادامه داد: درهمين حال رسيدگي و برخورد با عوامل تجزيه طلب و معاند که تلاش داشتند از اعتراضات بحق مردم سوء استفاده کنند نيز با جديت انجام خواهد شد.
مرادي با اشاره به اينکه در دوران هشت سال دفاع مقدس، مردم شهر الهايي نيز در مقابل دشمن بعثي ايستادگي کرده اند گفت: پايبندي مردم استان خوزستان و اين منطقه به نظام مقدس جمهوري اسلامي ثابت شده است.
رئيس کل دادگستري خوزستان اضافه کرد: با اين وجود بايد توجه داشت که برخي از عوامل بروز تنش آبي استان ناشي از پديده هاي طبيعي است؛ بررسي ها نشان مي دهد که ذخاير سدهاي استان بخصوص سد کرخه به دليل کمبود بارندگي ها، به نحو چشمگيري کاهش يافته است.
مرداي افزود: استان خوزستان نيز مانند ديگر استان هاي کشور و منطقه اي که ايران در آن قرار دارد دچار خشکسالي شده است و بايد در اين خصوص به ويژه براي کشت محصولات کشاورزي برنامه ريزي دقيقي صورت گيرد.
وي با بيان اينکه از سازمان جهادکشاورزي خواسته مي شود تا در اين رابطه آموزش هاي لازم را به کشاورزان ارائه کند گفت: شلتوک کاري از جمله کشت هايي است که منابع آبي زيادي را نياز دارد در صورتي که خشکه کاري مي تواند در کاهش مصرف آب تاثيرگذار باشد.
رئيس کل دادگستري خوزستان يادآورشد: با رهاسازي آب از سدها، بخشي از منابع ذخيره شده ويژه پاييز نيز مورد استفاده قرار گرفته است؛ با اين وجود طي روزهاي آينده آب به نخلستان هاي منطقه الهايي خواهد رسيد.
مرادي در خصوص بهبود وضعيت آب شرب شهر الهايي بيان کرد: در اين رابطه ستاد اجرايي فرمان امام(ره) منابع اعتباري بسيار خوبي را پيش بيني کرده است و با همکاري دولت تلاشها براي پايداري هرچه بيشتر آب شرب منطقه ادامه دارد.
وي بيان کرد: در اين زمينه نيز، شرکت آب و فاضلاب خوزستان قول داده طي برنامه زمان بندي شده، وضعيت آب شرب منطقه الهايي را بهبود بخشد.

  
  

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today