رکنا/ وزارت بهداشت آخرين آمار مبتلايان به کرونا درايران را تا امروز هفتم مردادماه اعلام کرد.

وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا براي کاهش آمار کرونا در ايران به تزريق واکسن به صورت شغلي رو آورده اند. خبرنگاران، معلمان ، اساتيد و ... از جمله مشاغلي هستند که در اولويت دريافت واکسن قرار گرفتند. آمار کرونا در ايران تاکيد بر اين دارد که بايد روند واکسيناسيون افزايش يابد. آمار کرونا در ايران اگر کاهش نيابد با موج هاي بعدي اين ويروس کشنده در ايران مواجه خواهيم بود.
تاکنون ۹ ميليون و ۱۸۰ هزار و ۸۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو ميليون و ۶۲۸ هزار و ۱۴۱ نفر نيز دُز دوم را تزريق کرده اند و مجموع واکسن هاي تزريق شده در کشور به ۱۱ ميليون و ۸۰۸ هزار و ۲۳۰ دُز رسيده است.

افراد واجد شرايط براي تزريق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و پس از دريافت پيامک نوبت دهي، به مراکز واکسيناسيون مراجعه کنند.
از ديروز تا امروز ۷ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معيارهاي قطعي تشخيصي، ۳۴ هزار و ۴۳۳ بيمار جديد مبتلا به کوويد۱۹ در کشور شناسايي شد که سه هزار و ۵۰۶ نفر از آنها بستري شدند.
مجموع بيماران کوويد۱۹ در کشور به سه ميليون و ۸۲۶ هزار و ۴۴۷ نفر رسيد.
متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۹۲ بيمار کوويد۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان اين بيماري به ۹۰ هزار و ۷۴ نفر رسيد.
خوشبختانه تا کنون سه ميليون ۳۲۹ هزار و ۶۵ نفر از بيماران، بهبود يافته و يا از بيمارستانها ترخيص شده اند.
۵ هزار و ۲۹۶ نفر از بيماران مبتلا به کوويد۱۹ در بخش هاي مراقبت هاي ويژه بيمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.
تاکنون ۲۵ ميليون و ۷۹۵ هزار و ۱۵۱ آزمايش تشخيص کوويد۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعيت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعيت نارنجي، ۹۹ شهر در وضعيت زرد قرار دارند.
 تا کنون 11.1 درصد از جمعيت کشور حداقل يک دُز واکسن کرونا را دريافت کرده اند، اما دُز دوم واکسن کرونا تنها به 3.2 درصد از مردم تزريق شده است.

آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran