ايسنا/ فرماندار سميرم گفت: مردم براي سفر و به ويژه در ايام تعطيلات عيد غدير خم به سميرم سفر نکنند، چراکه از ورود آنان به تفرجگاه‌هاي اين شهر ممانعت مي‌شود.

محمدرضا عسکريان، فرماندار سميرم درباره وضعيت شيوع ويروس کرونا در شهرستان سميرم، اظهار کرد: ۱۰ روز است که در وضعيت قرمز کرونا قرار گرفته‌ايم و طبق مصوبات ستاد استاني مقابله با کرونا متناسب با رنگ شهر محدوديت‌هاي کرونايي را اعمال مي‌کنيم و براي جلوگيري از روند افزايشي مبتلايان برگزاري هر گونه مراسم در تالارها و نقاط ديگر شهر ممنوع است.
وي افزود: همچنين از ورود خودروهاي غيربومي به سميرم ممانعت مي‌کنيم. هم اکنون بيش از ۲۰ نفر در مراکز درماني شهرستان سميرم بستري هستند و ۴۰ درصد تست‌هاي روزانه مثبت اعلام مي‌شود که به نسبت آمار بالايي است.
فرماندار سميرم با بيان اينکه ميزان رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي افزايش يافته است، گفت: باز هم انتظار داريم که ميزان رعايت پروتکل‌ها بهتر شود و با وجودي که درصد رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي افزايش يافته است، اما هنوز قابل قبول نيست.
عسکريان با بيان اينکه بازرسي از اصناف را نيز تشديد کرده‌ايم، تصريح کرد: مردم به آرامستان ها مراجعه نکنند چراکه با در بسته مواجه مي‌شوند. رستوران‌ها نيز به شکل بيرون بر فعاليت مي‌کنند و کافي شاپ ها نيز اجازه فعاليت ندارند.
وي ادامه داد: روند واکسيناسيون نسبت به گذشته سرعت بيشتري به خود گرفته است و واکسن بيشتري به اين شهرستان اختصاص پيدا کرده است. استقبال مردم از واکسيناسيون خوب بوده که انتظار داريم اين استقبال بيشتر هم شود.
فرماندار سميرم گفت: شهروندان استان اصفهان براي تفريح به شهرستان سميرم مراجعه نکنند، چراکه تا اطلاع ثانوي ورود به تفرجگاه‌هاي اين شهرستان ممنوع است و خودروها را مجبور هستيم برگردانيم. سفر گردشگران سبب مي‌شود که در مبادي ورودي سميرم تجمع ايجاد شود که در شرايط کرونايي موجه نيست.

آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today