ايسنا/ کارشناس اداره کل هواشناسي استان بوشهر گفت: پيش بيني مي‌شود از اواخر وقت امروز با کاهش سرعت وزش بادها، دريا نيز به تدريج آرام شود.

محمدرضا انصاري، کارشناس اداره کل هواشناسي استان بوشهر اظهار کرد: بررسي نقشه هاي هواشناسي نشان دهنده تداوم وزش بادهاي شمال غربي در قسمت‌هاي شمالي خليج فارس تا اوايل وقت امشب است. بنابراين در اين مدت سواحل شمالي و مرکزي استان(سواحل بندر ديلم تا مطاف) به نسبت متلاطم است. پيش بيني مي‌شود از اواخر وقت امروز با کاهش سرعت وزش بادها، دريا نيز به تدريج آرام شود.
وي ادامه داد: از فردا جمعه و در هفته آينده، به جز در اواسط روز که سرعت وزش بادهاي شمال غربي تا غربي تا حدودي افزايش مي‌يابد، در اغلب ساعات وضعيت جوي و دريايي استان به نسبت آرام خواهد بود.
کارشناس اداره کل هواشناسي استان بوشهر تصريح کرد: آسمان صاف تا قسمتي ابري همراه با غبار محلي، گاهي افزايش ابر و وزش باد و در برخي نقاط همراه با گردوخاک و فردا در مناطق جنوبي مه صبحگاهي خواهد بود.
انصاري بيان کرد: در مناطق شمالي و مرکزي استان بيشتر شمال غربي تا غربي با سرعت ۱۰ تا ۳۶ و امروز تا اوايل شب گاهي تا ۴۸ کيلومتر در ساعت و در مناطق جنوبي بيشتر جنوب غربي تا جنوب شرقي گاهي شمال غربي با سرعت هشت تا ۳۲ و امروز تا اوايل شب گاهي تا ۴۰ کيلومتر در ساعت خواهد بود.
وي عنوان کرد: ارتفاع موج دريا نيز ۳۰ تا ۹۰ گاهي ۱۲۰ سانتي‌متر و در سواحل شمالي و مرکزي و فراساحل جنوبي استان امروز تا اوايل شب ۶۰ تا ۱۲۰ گاهي ۱۵۰ سانتي‌متر پيش‌بيني مي‌شود.
کارشناس اداره کل هواشناسي استان بوشهر خاطرنشان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دريا ساعت  دقيقه ۵۶ بامداد، جزر اول ساعت ۶ و ۳۱ دقيقه، مد دوم ساعت ۱۲ و چهار دقيقه و جزر دوم ساعت ۱۹ و ۱۳ دقيقه واهد بود.

آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar