باشگاه خبرنگاران/ رئيس گروه پيش بيني و هشدار هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: از بعدازظهر پنج شنبه موج جديد بارش‌هاي مونسون در ۱۱ شهرستان آغاز مي‌شود که موجب سيلابي شدن رودخانه‌ها و آبگرفتگي برخي معابر خواهد شد.

علي ملاشاهي، رئيس گروه پيش بيني و هشدار هواشناسي سيستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد اين اداره کل، اظهار کرد: بر اساس خروجي نقشه‌هاي پيش يابي و مدل‌هاي جوي بارش‌هاي همرفتي موج جديد، شهرستان‌هاي سرباز، راسک، نيکشهر، قصرقند، فنوج، جنوب ايرانشهر، بمپور، دلگان، مهرستان، سيب سوران و سراوان را فرا مي‌گيرد.
وي ادامه داد: پديده‌هاي مخاطره آميز اين سامانه شامل بارش‌هاي رگباري، رعدوبرق و صاعقه، تندباد شديد لحظه‌اي و خيزش موقتي گردوخاک، سيلابي شدن معابر و پرآب شدن رودخانه‌هاي محلي است.
رئيس گروه پيش بيني و هشدار هواشناسي سيستان و بلوچستان ادامه داد: احتمال مي‌رود در نتيجه سيلاب‌هاي سامانه براي مدتي برخي محور‌هاي مواصلاتي روستايي که فاقد زيرساخت‌ها مناسب هستند، مسدود شود.
ملاشاهي اضافه کرد: توصيه مي‌شود در زمان بارش‌ها و برخورد صاعقه از رفت و آمد در فضاي باز به صورت اکيد خودداري شود و کشاورزان به ويژه نخل داران اين مناطق اقدامات لازم براي جلوگيري از بروز خسارت را در دستور کار قرار دهند.
وي تصريح کرد: بارش‌هاي مورد انتظار از نوع رگباري است که در بازه زماني کوتاه، اما با شدت زياد مي‌بارد که اثرات مخاطره آميز آن براي کشاورزان ممکن است بيشتر باشد به عبارتي اين بارش‌ها شمشيري دولبه براي فعاليت‌هاي کشاورزي است.
رئيس گروه پيش بيني و هشدار هواشناسي سيستان و بلوچستان در بخش ديگري از ادامه وزش باد‌هاي ۱۲۰ روزه در شمال استان خبر داد و گفت: وزش باد‌هاي شديد ۱۲۰ روزه همراه با گردوخاک حداقل تا دوشنبه پيش رو ادامه دارد.آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today