ايرنا/ مدير شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: با افزايش دو برابري ظرفيت تزريق واکسن کرونا، روزانه دو هزار نفر در اين شهرستان عليه بيماري کوويد-۱۹ واکسينه مي‌شوند.

بهاء‌الدين حسيني، مدير شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار کرد: با افزايش پنج تيم تزريق واکسن کرونا در بيمارستان موقت مهاباد و پايگاهي واقع در دانشگاه آزاد اسلامي، روند واکسيناسيون شتاب بهتري نسبت به ماه قبل گرفته است.
وي ادامه داد: بر همين اساس روز گذشته نيز نخستين پايگاه خودرويي واکسيناسيون کوويد-۱۹ پس از مرکز استان در مهاباد راه اندازي شد که روزانه ظرفيت تزريق ۶۰۰ دز واکسن را دارد.
مدير شبکه بهداشت و درمان مهاباد ابراز کرد: علاوه بر پايگاه خودرويي واکسيناسيون کرونا در دو پايگاه تجميعي و دو مرکز خدمات جامع سلامت شهري و همه مراکز خدمات جامع سلامت شهري و روستايي نيز روند واکسيناسيون در حال انجام است.
وي با بيان اينکه تاکنون بيش ۲۵ هزار نفر از واجدين شرايط دريافت واکسيناسيون در اين شهرستان حداقل يک مرحله واکسن کرونا را دريافت کرده‌اند، گفت: از اين تعداد بيش از ۱۸ هزار نفر از واجدين شرايط دُز اول واکسن را دريافت کرده و بالغ بر هفت هزار نفر نيز دُز دوم خود را را پس از تکميل فرآيند دُز اول تزريق کرده اند.
حسيني بيان کرد: افراد بالاي ۶۰ سال که تاکنون براي دريافت دز اول واکسن خود مراجعه نکرده اند بايد در اسرع وقت با ثبت نام سامانه https://vaccine.salamat.gov.ir/login و پس از دريافت پيامک، نسبت به تعيين زمان و مکان تزريق واکسن خود اقدام کنند.
وي بيان کرد: واکسن‌هاي اختصاص يافته به شهرستان، قبل و پس از عمليات تزريق در سامانه‌هاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و با حضور نمايندگان بخش‌هاي نظارتي، بهداشتي و درماني ثبت و ضبط شده و همه دريافت‌کنندگان آن قابل رصد و پايش هستند.

آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today