ايسنا/ معاون بهداشت علوم پزشکي شيراز گفت: کرونا در استان فارس طي ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ قرباني جديد گرفت.

عبدالرسول همتي، معاون بهداشت علوم پزشکي شيراز جمعه ۸ مرداد به خبرنگاران بيان داشت: از ابتداي شيوع اين بيماري تاکنون، يک ميليون و ۷۲ هزار و ۶۲۹ تست تشخيصي مولکولي در آزمايشگاه هاي استان تهيه شده که با بررسي نمونه هاي انجام شده، ۳۱۶ هزار و ۶۲ بيمار مثبت قطعي شناسايي شده است.
وي اضافه کرد: از ابتداي طرح شهيدحاج قاسم سليماني تاکنون، ۱۲۶ هزار و ۳۵۹ مورد تست سريع انجام شده که از اين تعداد ۲۲ هزار و ۶۶۶ بيمار مثبت شناسايي شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۳۸ هزار و ۷۲۸ بيمار مبتلا به کوويد ۱۹ در استان فارس شناسايي شده است.
او مجموع بيماران مثبت و مشکوک داراي علايم که هم اکنون در بيمارستان هاي استان بستري هستند را ۳۲۱۵ نفر اعلام و اضافه کرد: از اين تعداد، ۳۱۲ بيمار به دليل وخامت شرايط جسمي، در بخش هاي ICU، مراقبت هاي ويژه درماني دريافت مي کنند.
متي در ادامه با ابراز تاسف از جان باختن ۱۶ هم استاني در اثر اين بيماري طي روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشي از کوويد ۱۹ از ابتداي شيوع بيماري تاکنون ۵۱۵۳ نفر اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه همچنين از بهبودي ۲۹۸ هزار و ۶۶۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بيمارستان ها ترخيص شده و يا از ايزوله خانگي خارج شده اند.
همتي با بيان اينکه در بحران کرونا، بهترين را جلوگيري از انتشار کروناويروس و ياري مدافعان سلامت، تعهد عمومي به رعايت اصول بهداشتي و خودمراقبتي است، از مردم خواست تا با استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فيزيکي از ديگران و شستشو و ضدعفوني کردن مرتب دست ها را جدي تر بگيرند.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online