صدا و سيما/ شرکت توزيع نيروي برق مشهد برنامه خاموشي احتمالي هفته آينده مشهد را در قالب جدول زمان‌بندي شده براي مناطق مختلف در ساعات روز اعلام کرد.

بنا بر اعلام شرکت توانير به دليل افزايش دما و به تبع آن افزايش مصرف برق در  تمام بخش‌هاي مصرف و همچنين کاهش نزولات آسماني و کم شدن ميزان توليد نيروگاه‌هاي برقابي کشور، خاموشي‌هاي پراکنده مطابق جدول برنامه زمان‌بندي به‌صورت روزانه اعمال خواهد شد.
با توجه به اين‌که مديريت مصرف برق در سطح کشور به‌صورت سراسري از مرکز کنترل برق کشور اعلام مي‌شود، به‌منظور پايداري شبکه بنا بر دستور مرکز کنترل در برخي از نقاط شهر و روستا خاموشي‌هاي احتمالي و موردي تا حداکثر ۱۲۰ دقيقه اعمال خواهد شد که مطابق جدول براي اطلاع شهروندان رسانده مي شود.
جدول مربوطه برابر اعلام مرکز کنترل براي حداکثر ميزان صرفه‌جويي برق و طبق برنامه زمان‌بندي تهيه شده و بديهي است درصورتي‌که مشترکان در مصرف برق صرفه‌جويي کنند خاموشي‌هاي آدرس‌هاي مورد نظر کاهش خواهد يافت.
شرکت توزيع برق مشهد از شهروندان خواسته است در هنگام استفاده از کولر و وسايل سرمايشي در ساعات اوج بار(۱۲ ت ا۱۸)، تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقي مانند اتو، ماشين لباس‌شويي، ماشين ظرف‌شويي و جاروبرقي به‌طور هم‌زمان استفاده نکنند.
همچنين با تنظيم دماي کولر گازي روي ۲۵درجه و کولر آبي روي دور کُند در منزل و محل کار و مديريت مصرف برق، امکان استمرار تامين انرژي را براي همه هم‌وطنان فراهم آورند و به‌منظور جلوگيري از حوادث در مدت‌زمان خاموشي احتمالي اعلام‌شده تا حد ممکن از آسانسور و ساير تجهيزات برقي حساس استفاده نکنند.
شرکت توزيع برق مشهد اعلام کرده است که براي سرويس‌دهي مناسب به مشترکاني که به دلايل ديگر برق آن‌ها قطع‌شده است در زمان خاموشي‌هاي فوق از تماس با مرکز ۱۲۱ و اتفاقات و ساير شماره‌هاي ادارات برق خودداري کنند.
جدول زمان بندي قطعي احتمالي برق مشترکان مشهدي به آدرس http://www.meedc.ir قابل مشاهده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar