مهر/ مديرکل مديريت بحران استانداري هرمزگان از احتمال طغيان رودخانه هاي فصلي در نقاط مختلف استان هرمزگان خبر داد.

مهرداد حسن‌زاده، مديرکل مديريت بحران استانداري هرمزگان بيان کرد: با توجه با وقوع بارش هاي رگباري در ارتفاعات استان و احتمال طغيان رودخانه‌هاي فصلي از هم استاني‌هاي عزيز تقاضا مي شود از قرارگيري در حريم رودخانه‌هاي فصلي و همچنين صعود به ارتفاعات در استان خودداري کنند.
وي اظهار کرد: بنا به اعلام اداره کل هواشناسي از بعد از ظهر امروز جمعه 8 تا روز دوشنبه ۱۱ مرداد ماه سامانه فصلي همراه با رشد ابرهاي همرفتي در استان فعال خواهد شد.
حسن زاده اضافه کرد: تقويت سامانه فصلي در استان، رگبار پراکنده باران و رعد و برق، افزايش سرعت باد با احتمال گردوخاک را در پي دارد که مي تواند موجب بالا آمدن آب رودخانه هاي فصلي، گرد و خاک و کاهش ميدان ديد شود.
مديرکل مديريت بحران استانداري هرمزگان با اشاره به مناطق تحت تاثير اين سامانه جوي در استان، گفت: ارتفاعات استان شامل بشاگرد،حاجي آباد، رودان، بستک و ارتفاعات بخش مرکزي از مناطقي است که تحت تاثير اين سامانه قرار خواهد گرفت.
وي تاکيد کرد: به همين منظور از هم استاني‌هاي عزيز تقاضا مي‌شود از قرارگيري در حريم رودخانه‌هاي فصلي و همچنين صعود به ارتفاعات در استان خودداري کنند.

آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today