باشگاه خبرنگاران/ رئيس اورژانس پيش بيمارستاني دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان از انجام دو زايمان در آمبولانس، در يک شب خبر داد.

حسين قاسمي، رئيس اورژانس پيش بيمارستاني دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان گفت: دو نوزاد عجول ديشب در ليردف جاسک در آمبولانس متولد شدند.
وي افزود: ساعت ۳ و ۱۲ دقيقه بامداد مورخ ۶ مرداد، پيرو درخواست پزشک درمانگاه ليردف، بلافاصله آمبولانس پايگاه جاده‌اي اورژانس ۱۱۵ ليردف به محل اعزام شد.
قاسمي با اشاره به اينکه اين مادر باردار ۳۶ ساله ليردفي، دو قلو بادار بوده و در هفته سي و سوم بارداري قرار داشته، گفت: اين مادر با شروع درد‌هاي ناشي از فرآيند زايمان به درمانگاه مراجعه مي‌کند که با توجه به نياز مادر و نوزاد به دريافت مراقبت‌هاي ويژه بعد از زايمان، مادر به همراه ماماي مرکز با آمبولانس پايگاه جاده‌اي اورژانس ۱۱۵ ليردف عازم بيمارستان جاسک مي‌شود.
به گفته رئيس اورژانس پيش بيمارستاني دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان، در طول مسير با پيشرفت فرآيند زايمان، يکي از قل‌ها به کمک ماما و تکنسين‌هاي اعزامي، محمد نيا مدلي و موسي شريفي‌نيا در سلامت کامل به دنيا مي‌آيد.
وي افزود: جنسيت اين دو نوزاد مونث بوده و بعد از دريافت اقدامات درماني و حمايتي اوليه از قبيل ساکشن، اکسيژن تراپي به همراه مادر، به بيمارستان خاتم الانبياء جاسک منتقل مي‌شود و قل دوم نيز در زايشگاه بيمارستان، با تلاش پرسنل زايشگاه در صحت و سلامت کامل به دنيا آمد.
قاسمي گفت: ساعت ۲۰ و ۳۳ دقيقه شب نيز از درمانگاه روستاي پيوشک، در ۱۵ کيلومتري ليردف، براي انتقال يک مادر باردار ديگر درخواست آمبولانس شد که مجددا آمبولانس پايگاه جاده‌اي اورژانس ۱۱۵ ليردف به محل اعزام شد.
رئيس اورژانس پيش بيمارستاني و مديريت حوادث دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان گفت: بعد از رسيدن تيم اعزامي به محل فوريت، مادر در معيت ماماي درمانگاه به بيمارستان اعزام مي‌شود که در طول مسير با پيشرفت فرآيند زايمان، نوزاد دختر به کمک ماماي درمانگاه و تکنسين‌هاي اعزامي عبدالله شيهي و موسي شريفي نيا در صحت و سلامت کامل پا به اين دنيا مي‌گذارد و مادر و نوزاد با حال عمومي مساعد جهت ادامه درمان به بيمارستان خاتم الانبياء جاسک منتقل شد.

آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today