ايسنا/ استاندار کهگيلويه و بويراحمد گفت: تعهد بنياد مسکن در بهسازي و بازسازي مسکن محرومان ۳۵۰۰ واحد بود که ۳۱۵۰ واحد تکميل و تحويل مردم شده است.

حسين کلانتري، استاندار کهگيلويه و بويراحمد در نشست افتتاح واحدهاي مسکن محرومان که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه به صورت ويدئوکنفرانسي برگزار شد، با اشاره به رشادت و دلاوري مردم کهگيلويه و بويراحمد در دوران پهلوي، افزود: ايستادگي و مقاومت اين مردم موجب شد رژيم پهلوي با استفاده از جنگنده بمب‌افکن‌هاي خود مناطق اين استان را بمباران کند.
وي در خصوص حماسه مردم استان در هشت سال دفاع مقدس، تصريح کرد: در دوران دفاع مقدس کهگيلويه و بويراحمد نسبت به جمعيت بيشترين شهيد را تقديم انقلاب و نظام کرد.
استاندار کهگيلويه و بويراحمد در ادامه سخنان خود ضمن تسليت درگذشت عليرضا تابش رئيس فقيد بنياد مسکن انقلاب اسلامي، اظهار کرد: جا دارد به نيکي از آن مرد سفر کرده انسان مخلص، خداجوي، خستگي‌ناپذير و متواضع يادي کنيم که هر جايي سيل‌زده، زلزله‌زده و بي‌سرپناهي بود نام مهندس تابش آنجا ماندگار است دعاي همه مردم بي‌سرپناه، زلزله‌زده و سيل‌زده در پيشگاه خدا همراه او است.
کلانتري بيان کرد: تعهد بنياد مسکن در بهسازي و بازسازي مسکن محرومان ۳۵۰۰ واحد بود که ۳۱۵۰ واحد تکميل و تحويل مردم شده است.
وي با اشاره به اينکه در کهگيلويه و بويراحمد کارهاي بزرگي صورت گرفته، عنوان کرد: در طرح ويژه بازسازي مسکن روستايي ۱۸ هزار و ۱۵۴ واحد و مسکن محرومان ۳۵۰۰ واحد بود که پس از کلنگ‌زني در  سفر آقاي نوبخت به استان در بهمن ۹۸ کار در ارديبهشت ۹۹ آغاز و منتظر سفر معاون رئيس جمهور براي افتتاح واحدها بوديم که به دليل بيماري کرونا اين حضور مقدور نشد.
استاندار کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به اينکه اين استان به دليل اقدامات خوب انجام شده در بافت فرسوده ممتاز است، خاطرنشان کرد: واحدهاي بافت فرسوده ۳ هزار واحد بوده که ۱۷۰۰ مورد به بهره‌برداري رسيده است.
کلانتري با اشاره به ۵ هزار و ۳۰۰ واحد احداثي در زلزله سي‌سخت و سيل استان، گفت: واحدهاي تعميراتي و بازسازي در زلزله سي‌سخت ۴ هزار و ۶۰۰ واحد است، ضمن اينکه ۹ هزار و ۵۰۰ واحد روستايي نيازمند تعميرات هستند.
وي افزود: در مجموع تعهد بنياد مسکن در استان کهگيلويه و بويراحمد بيش از ۴۲ هزار و ۷۵۴ واحد است که با هماهنگي همه دستگاه‌ها از جمله سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و بانک‌ها احداث شد.
استاندار کهگيلويه و بويراحمد در پايان با قدرداني ويژه از بنياد مسکن استان دو خواسته خود از نوبخت را مطرح کرد که افزايش سقف تسهيلات بلاعوض منازل در دست احداث شهرستان دنا و شهر سي‌سخت و اختصاص همين تسهيلات براي بافت فرسوده شهر دوگنبدان دو خواسته استان است که اميدواريم در صورت امکان مورد موافقت قرار گيرد.
گفتني است؛ در اين نشست ويدئو کنفرانسي از مجموعه ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومي استان کهگيلويه و بويراحمد ۳ هزار و ۱۵۰ واحد به بهره‌برداري رسيد.

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today