فارس/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي ياسوج از افزايش شمار قربانيان کوويد 19 در کهگيلويه و بويراحمد به 736 نفر خبر داد و گفت: هم‌اکنون 21 بيمار کرونايي در بخش مراقبت‌هاي ويژه کهگيلويه و بويراحمد بستري هستند.

پرويز يزدان‌پناه، رئيس دانشگاه علوم پزشکي ياسوج از افزايش شمار قربانيان کوويد 19 در کهگيلويه و بويراحمد به 736 نفر خبر داد و گفت: طي 24 ساعت گذشته متاسفانه چهار هم استاني بر اثر ابتلا به ويروس کرونا جان خود را از دست دادند.
وي افزود: هم اکنون 404 بيمار در بيمارستان‌هاي معين کروناي استان بستري بوده که از اين تعداد 165 نفر مبتلاي قطعي و 21 نفر در بخش مراقبت‌هاي ويژه تحت درمان هستند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي ياسوج بيان کرد: تعداد بهبود يافتگان بيماران کرونايي کهگيلويه و بويراحمد تاکنون 52 هزار و 258 مورد گزارش شده است.
يزدان‌پناه گفت: از 704 جواب نمونه pcr  دريافت شده از آزمايشگاه سلولي مولکولي ياسوج، حدود 45 درصد موارد مثبت بودند و به ترتيب در بويراحمد، گچساران، بويراحمد و بهمئي بيشترين موارد مثبت را داشتند. همچنين از 209 نمونه تست سريع در استان انجام شد که 25 درصد موارد مثبت بودند و عمدتا در کهگيلويه و چرام بودند.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به مشاهده سويه دلتاي اين ويروس موسوم به کروناي هندي در استان و سرعت بسيار زياد سرايت آن و درگيري سنين پايين، بايد در رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي به خصوص رعايت فاصله ۱.۵ متري، زدن ماسک و کاهش دورهمي دقت شود تا بتوانيم اين خيز را مهار کرده و وارد وضعيت بحراني‌تر نشويم.

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today