ايسنا/ با نتايج رقم خورده در هفته سي‌ام ليگ برتر فوتبال، سايپا به دسته پايين‌تر سقوط کرد.

هفته سي ام و پاياني ليگ برتر فوتبال امشب برگزار شد که با نتايج رقم خورده تيم سايپا به ليگ دسته اول سقوط کرد.
سايپا در خانه تراکتور تبريز از اين تيم با نتيجه ۵ بر يک شکست خورد و با قرار گرفتن در رده پانزدهم به دسته پايين‌تر سقوط کرد. تراکتور هم با اين برد، ۴۵ امتيازي شد و به دليل تفاضل گل بهتر نسبت به گل‌گهر به رده چهارم رسيد. در صورتي که استقلال قهرمان جام حذفي شود، تراکتور سهميه پلي‌آف ليگ قهرمانان آسيا را کسب خواهد کرد.
سعيد واسعي، سامان نريمان جهان(۲ گل)، ميلاد فخرالديني و علي فتحي براي تراکتور و حسين ماهيني براي سايپا در اين بازي گلزني کردند.
در ديگر بازي هاي اين هفته‌ گل گهر سيرجان مقابل نساجي مازندران به تساوي رسيد. گادوين منشا دو بار براي گل گهر و ايوب کلانتري و علي زامهران براي نساجي در اين بازي گلزني کردند. 
فولاد با تساوي بدون گل مقابل پديده در مشهد در رده ششم ايستاد.
ذوب آهن اصفهان در خانه خود مقابل مس رفسنجان با يک گل شکست خورد اما به دليل شکست سايپا در رده چهاردهم ايستاد و در ليگ برتر ماندني شد. محمد قاضي بازيکن پيشين ذوب آهن تک‌گل مس را به ثمر رساند.
آلومينيوم اراک در ورزشگاه امام خميني اراک با يک گل مغلوب نفت مسجدسليمان شد. ساسان حسيني زننده تنها گل نفت مسجدسليمان در اين ديدار بود.  
جدال تيم‌هاي صنعت نفت آبادان و ماشين سازي تبريز با برتري ۲ بر يک آباداني ها به پايان رسيد. عبدالله ناصري براي صنعت نفت آبادان و محمد امين اسدي براي ماشين سازي تبريز به گلزني کردند.