ايرنا/ جانشين استاندار فارس در ستاد استاني مديريت کرونا گفت: هم‌اينک از مجموع ۳۶ شهرستان اين استان، ۲۹ شهرستان از جمله شيراز در وضعيت قرمز کرونايي قرار دارند.

عبدالرضا قاسم‌پور، جانشين استاندار فارس در ستاد استاني مديريت کرونا يکشنبه بيان داشت: پنج شهرستان استان هم در وضعيت نارنجي و ۲ شهرستان هم در وضعيت زرد است.
وي ادامه داد: شيراز، آباده، ارسنجان، استهبان، سپيدان، فسا، مرودشت، جهرم، خفر، داراب، زرين دشت، کوه‌چنار، کازرون، کوار، خنج، لارستان، گراش، لامرد، زرقان، ارسنجان، پاسارگاد، بيضا، سرچهان، ني‌ريز، ممسني، فيروزآباد، قير و کارزين، خرامه و بختگان شهرستان‌هاي قرمز استان هستند.
او اظهار داشت: اقليد، سروستان، مُهر، بوانات و رستم در وضعيت نارنجي و ۲ شهرستان فراشبند و خرم بيد هم در وضعيت زرد قرار دارند.

تعداد مبتلايان روزانه کرونا در فارس ۳ برابر شده است
جانشين استاندار فارس در ستاد استاني مديريت کرونا گفت: در شرايط فعلي که در پيک پنجم کرونا قرار داريم و حتي هنوز به قله هم نرسيده‌ايم، تعداد مبتلايان به کرونا در استان از بين ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر در روز به ۵۰۰ نفر رسيده و اين آمار همچنان افزايشي است.
قاسم‌پور افزود: تعداد افرادي که به شکل دائم و موقت در بيمارستان‌ها و مراکز درماني استان بستري هستند نيز از حدود يک هزار و ۸۰۰ نفر به افزون بر سه هزار نفر رسيده است.
وي ادامه داد: آن دسته از بيماراني که از شرايط روحي و جسمي مناسب تري برخوردارند پس از دريافت دارو و تزريقات اوليه در بيمارستان، براي ادامه مراحل درمان در منزل بستري و قرنطينه مي‌شوند.
جانشين استاندار فارس در ستاد استاني مديريت کرونا اظهار داشت: درصد مثبت شدن تست‌ها نيز در استان ۴۰ درصد است و در برخي مناطق به ۵۰ درصد نيز رسيده است.
قاسم‌پور گفت: درصد بهبود يافتگان هم از ۹۷ درصد به ۹۴ درصد کاهش يافته و ضريب اشغال تخت‌ها هم در بخش‌هاي عادي به حدود ۹۰ درصد و در بخش‌هاي ويژه به ۸۰ درصد رسيده است.
او اضافه کرد: تاکنون در استان ۷۰۰ هزار دز اول و دوم واکسن تزريق شده که در اين زمينه استان فارس در کشور پيشتاز است.
قاسم‌پور گفت: انتظار و خواسته ما از مردم اين است که دستورالعمل‌هاي بهداشتي را بيش از پيش رعايت کنند، از انجام سفر به شدت پرهيز کنند، از برگزاري دورهمي و ميهماني خانوادگي به شدت خودداري کنند و با عمل به توصيه‌ها و جدي گرفتن هشدارها، مراقب سلامت خود، خانواده و ساير شهروندان باشند.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online