ايرنا/ همزمان با اجراي فاز سوم واکسيناسيون عليه کرونا، تزريق واکسن به خبرنگاران چهارمحال و بختياري از روز يکشنبه(۱۰ مرداد) آغاز و به گفته رئيس مرکز بهداشت اين استان تا پنج روز ادامه دارد.

مجيد شيراني، رئيس دانشگاه علوم پزشکي، خدمات درماني و بهداشتي چهارمحال و بختياري گفت: دغدغه‌مندي اصحاب رسانه در اين خصوص براي ما بسيار لذت‌بخش است و قدردان اين همراهي آنها هستيم.
وي ادامه داد: فضاي رسانه‌اي و خبرنگاران پرتلاش استان هم‌پاي مسوولان در حوزه مقابله با کرونا تلاش کردند.
شيراني در ادامه به ارزيابي عملکرد کشور و استان در خصوص مقابله با کرونا اشاره کرد و ادامه داد: در اين رابطه موفقيت‌ها و ناکامي‌هايي داشتيم که مي‌طلبد در اين خصوص بيش از پيش ريشه‌يابي کرد تا در ادامه راه بتوان در مقابله با کرونا به کاميابي‌هاي بيشتري دست يابيم.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي، خدمات درماني و بهداشتي چهارمحال و بختياري افزود: وزارت بهداشت بايد به حد توان خود مسئوليت مي‌پذيرفت و همه ارگان‌ها و نهادهاي جامعه بايد پا به پاي وزارت بهداشت در مبارزه با کرونا اقدام مي کردند.
وي تصريح کرد: به طور مثال اصل واردات واکسن کرونا بر عهده وزارت بهداشت نيست و ساير دستگاه‌ها بايد در اين حوزه تلاش مي‌کردند.
شيراني، برگزاري دورهمي‌هاي فاميلي را مهمترين ضعف اجتماعي در خصوص مقابله با کرونا دانست و گفت: دستگاه‌هاي مرتبط بايد تدبيري در اين خصوص به کار مي‌گرفتند اما در عمل با وجود همه توصيه‌ها اين مراسم‌ها حتي در اوج شيوع کرونا برگزار شد و اقدامي در خصوص مقابله با آن انجام نشد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي، خدمات درماني و بهداشتي چهارمحال و بختياري وضعيت استان در موج پنجم کرونا را خطرناک اعلام کرد و افزود: ظرفيت بيمارستان‌هاي شهرکرد و بروجن تکميل شده است و مجبور به برپايي بيمارستان صحرايي شده‌ايم.
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي چهارمحال و بختياري نيز در آيين گفت: مجموعه رسانه استان صميمانه قدردان مجموعه بهداشت و درمان است و در همراهي با اين مجموعه از هيچ تلاشي فروگذار نخواهد کرد.
ابراهيم شريفي افزود: آنچه امروز در اين شرايط اهميت دارد داشتن فرهنگ قدرداني است و رسانه‌ها تلاش مي‌کنند تا خدمات و تلاش‌هاي مدافعان سلامت را به بهترين نحو منعکس کنند.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday