باشگاه خبرنگاران/ رئيس مرکز بهداشت شهرستان فيروزآباد با اعلام خبر ۵ فوتي در روز شنبه ۹ مرداد ماه، اين آمار را فوق العاده نگران کننده دانست.

بهادر قهرماني، رئيس مرکز بهداشت شهرستان فيروزآباد با اشاره به اينکه کادر درمان فيروز آباد، متحمل سختي زيادي شده‌اند، بيان داشت: با توجه به شلوغي اماکن در مناسبت‌هاي چند روز اخير و قرار گيري در وضعيت قرمز، اين شهرستان بالاترين رقم فوتي را داشته و با شيوه نامه هاي توصيه‌اي نيز هم خواني نداشته است.
او بيان کرد: سويه دلتا بسيار واگيردار بوده و با شيوع بسيار بالايي که ايجاد مي‌کند ميزان مرگ و مير را نه به طور خطي بلکه به شکل تصاعدي بالا مي رود و هر بيمار مبتلا به سويه دلتا ۵ تا ۹ نفر را به طور متوسط مبتلا مي کند.
قهرماني با تاکيد بر اهميت واکسيناسيون و دعوت از تمامي افراد بالاي ۵۵ سال براي مراجعه به پايگاه‌هاي واکسيناسيون تصريح کرد: امروز بيش از هزار نفر واکسينه شده‌اند که تعداد زيادي از اين افراد کارکنان نيروي انتظامي و فرهنگيان شهرستان بوده و با توجه به انتظار افزايش مراجعان در روزهاي آينده اين شبکه آمادگي لازم را در کليه مراکز شهري و روستايي فراهم کرده است.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online