ايسنا/ سرمربي کنوني نفت و سابق استقلال، باز هم اتهامات خود مبني بر کم کاري و شايد تباني را مطرح کرده ولي هنوز هيچ يک از نهادهاي قانوني براي بررسي ادعاهاي او پيش قدم نشده است.

محمود فکري، سرمربي نفت مسجدسليمان بعد از اتمام ليگ همچنان اتهاماتي را متوجه برخي فوتباليست ها مي دادند. او هنوز معتقد است که در ديدار استقلال و سپاهان در دوره مربيگري او در اين تيم و همينطور در بازي نفت مسجدسليمان و ذوب آهن کم کاري هايي صورت گرفته است.
در نتيجه اين اتهامات فعلا پاي او به کميته انضباطي باز شده تا ادعاهاي خود را ثابت کند. مصطفي نائيچ پور يکي از کساني است که فعلا اقدام به شکايت از اين مربي کرده و او بايد ادعاهاي خود را در کميته انضباطي ثابت کند.
فکري در هفته بيست و هشتم ليگ برتر و در جريان شکست ۳ بر ۲ تيمش مقابل ذوب آهن که با دريافت هر سه گل در نيمه اول همراه بود، اعلام کرد که سه بازيکن را "به علت کم کاري" از تيم خارج کرده و کميته انضباطي بايد فيلم نيمه نخست اين بازي را به دقت مشاهده کند.
با اين حال هنوز خبري از رسيدگي و دعوت از فکري براي حضور در کميته اخلاق و انضباطي نشده است و صرفا فعلا پرونده يکي از شکايت ها از فکري به راه افتاده است. البته يک پاي اين ماجرا هم ذوب آهن است که در صورت صحت اتهامات فکري، اين تيم هم بايد به نهادهاي قانون گذاري پاسخ دهد. 
سرمربي نفت بعد از اتمام ليگ، نقبي هم به دوران حضورش در استقلال زده و اخراج خود از اين تيم را در نتيجه کم کاري برخي از بازيکنانش در ديدار با سپاهان دانسته است. او در اظهاراتي تند درباره دلايل ناکامي تيمش مقابل سپاهان و در نتيجه جدايي از استقلال گفت: "براي اينکه کثافت‌کاري مي‌کنند! اگر در ديدار با سپاهان آن اتفاقات نمي‌افتاد و يکسري از بازيکنان کم‌کاري نمي‌کردند، تيم استقلال در صدر جدول بود. همه ايران ديدند برخي از بازيکنان در آن ديدار چه کردند."
البته او هرگز اين کم کاري ها را در نتيجه همکاري يا تباني با تيم رقيب ندانسته اما معتقد است بازيکنان موردنظرش از عمد براي شکست تيمش برنامه ريزي کرده اند!
صحبت هاي بي پرده فکري مبني بر کم کاري استقلالي ها برابر سپاهان و چند بازيکن نفت مسجدسليمان مقابل ذوب آهن، هنوز با سند و مدرک تاييد نشده اما اين اتهامات مساله اي نيست که بتوان به سادگي از کنار آن عبور کرد. اگر ادعاهاي فکري صحت داشته باشند، بدون شک نيازمند تعقيب و بررسي است تا جلوي هر گونه حرکت ضد فوتبال و بازي ناجوانمردانه گرفته شود اما در غير اين صورت بايد جلوي اتهامات غير واقع و بي اساس گرفته شود.
پيش از اين هم چند مربي از جمله فراز کمالوند و همينطور در ليگ هاي دسته يک و دو اتهاماتي از اين دست مطرح کرده اند که اخيرا تباني آشکار در ليگ دسته دو اثبات شد ولي درباره ساير اتهامات، هنوز هيچ تنبيهي براي متخلفان يا اتهامات واهي در نظر گرفته نشده است.
با اين حال تاکنون هيچ يک از مربيان ليگ برتري مانند محمود فکري و اينطور بي محابا به بازيکنان خود اتهام تباني و کم کاري نزده اند و اين موضوع در نوع خود کم سابقه است.


آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today