باشگاه خبرنگاران/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي جهرم گفت: در حال حاضر مراجعه بيماران به درمانگاه‌هاي کرونا در اين شهرستان بصورت خانوادگي شده است.

محمد رحمانيان، رئيس دانشگاه علوم پزشکي جهرم بيان داشت: ديروز نهم مرداد ماه، ۴۱۰ نفر در درمانگاه‌هاي کروناي جهرم تحت ويزيت پزشک متخصص قرار گرفتند و از ۳۰۷ نفر تست نمونه کرونا گرفته شد.
او با بيان اينکه در حال حاضر مراجعه بيماران به درمانگاه‌هاي کرونا جهرم بصورت خانوادگي شده است، افزود: درگيري بيماري به کودکان زير ۵ سال هم رسيده و بيشتر مراجعان از جوانان و ميانسالان بوده است.
رحمانيان ادامه داد: تب و آبريزش بيني از علائم بارز بيماري در کودکاني بوده است که ديروز به اين درمانگاه‌ها مراجعه کرده اند.
او با اشاره به اينکه تب، بدن درد، سردرد و بي حالي از علائم بيماري در بزرگسالان بوده است، بيان کرد: درگيري ريوي نيز در اغلب بيماران وجود داشته، اما افرادي که داراي بيماري ديابت و فشار خون بوده اند درگيري ريوي در آن‌ها بالا گزارش شده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي جهرم تصريح کرد: در بين مراجعه کنندگان سالمنداني نيز وجود داشته که اقدامي به دريافت واکسن نکرده و درگيري ريوي در آن‌ها بالا بوده است و طبق گزارش‌هاي داده شده اکثر بيماران در دورهمي خانوادگي و مراسم‌ها به بيماري مبتلا شده اند.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online