ايرنا/ آيين رونمايي از دارو(شربت) ضد کرونا، تجليل از مدافعان سلامت و رزمايش مومنانه(توزيع بسته‌هاي معيشتي - بهداشتي) روز يکشنبه با حضور جمعي از مسوولان محلي در سالن شهيد زکوي دانشکاه علوم پزشکي اهواز برگزار شد.

اين شربت ضد کرونا توسط دکتر منصور امين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي اهواز و تيم همراه توليد شده و به گفته وي داراي مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي  است.
امين در خصوص اين دارو افزود: حدود ۲۰ سال است که روي داروي‌هاي ضد ويروس کار مي‌کنم و در اين مدت داروهايي براي درمان زگيل، درمان تبخال و آبله پرندگان را به کمک همکارانم کشف کرده‌ايم.
وي افزود: با شروع اپيدمي کرونا تحقيقات گسترده‌اي انجام داديم و در نهايت داروي ضد کرونا را کشف کرديم. اين دارو که به صورت شربت است روي بيماران کرونايي چندين بيمارستان آزمايش کرديم که نتايج خوبي در برداشت.
امين با بيان اينکه بر اساس آزمايشات انجام شده اين دارو در کمتر از ۶ روز منجر به درمان بيماران خواهد شد ادامه داد: همچنين بر اساس تحقيقات به عمل آمده ۷۳ درصد بيماران کرونايي با استفاده از اين دارو از مرگ نجات پيدا مي‌کنند.
وي بيان کرد: از حدود ۴۰ بيماري که اين داروي ضدکرونا را استفاده کردند هيچگونه مرگي مشاهده نشده است.
عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي اهواز گفت: انتظار داريم مسوولان دانشگاه علوم پزشکي اهواز اين دارو را به پروتکل درماني خود در بيمارستان‌ها وارد کنند زيرا با استفاده از اين دارو ۷۰ تا ۸۰  درصد مرگ و ميرها کاهش مي‌يابد.
در اين آيين حضور سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه وليعصر(عج) خوزستان، فرهاد ابول نژاديان رئيس دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور اهواز، عبدالرضا جانگران نژاد رئيس بسيج جامعه پزشکي و جمعي از مدافعان سلامت خوزستان حضور داشتند.
در اين آيين از ۴۰ نفر از مدافعان سلامت به نمايندگي از ساير مدافعان سلامت خوزستان که در طول ۱۸ ماه گذشته در جهت سلامت مردم تلاش کردند، از سوي بسيج جامعه پزشکي خوزستان تجليل شد.
همچنين در اين آيين ۵۰۰ بسته‌ معيشتي و سه هزار ماسک که از سوي بسيج جامعه پزشکي خوزستان تهيه شده بود بين بيماران قرنطينه‌اي توزيع شد.

 
 
  
  

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today