ايسنا/ مدير صندوق بازنشستگي کشوري استان بوشهر گفت: ميانگين حقوق پرداختي به بازنشستگان در سال ۹۹ حدود سه ميليون ۷۰۰ تومان بود که اين رقم اکنون به هفت ميليون و ۲۰۰ هزار تومان افزايش يافته است.

داريوش کشتکار، مدير صندوق بازنشستگي کشوري استان بوشهر اظهار کرد: همسان‌سازي حقوق بازنشستگان يکي از مهم‌ترين و بزرگ‌ترين کارهايي است که اين دولت انجام داده است.
وي با اشاره به قرارگيري همسان‌سازي حقوق بازنشستگان طبق در برنامه ششم توسعه، افزود: به‌تازگي براي اينکه قانون همسان‌سازي حقوق بازنشستگان دائمي شود لايحه تصويب و به مجلس تحويل داده شده است اميد مي‌رود نمايندگان در اين خصوص اهتمام ويژه داشته باشند.
مدير صندوق بازنشستگي کشوري استان بوشهر با بيان اينکه از ابتداي سال ۹۹ تاکنون حقوق بازنشستگان نزديک به دو برابر افزايش داشته است، تصريح کرد: ميانگين حقوق پرداختي به بازنشستگان در سال ۹۹ حدود سه ميليون ۷۰۰ تومان بود که اين رقم اکنون به هفت ميليون و ۲۰۰ هزار تومان رسيده است.
کشتکار با تاکيد بر پيگيري‌ها براي اختصاص فوق‌العاده ايثارگري، عنوان کرد: چهار هزار پرونده براي اختصاص فوق‌العاده ايثارگري تاکنون بارگزاري شده است و ۱۲ هزار حکم براي افزايش گروه حقوقي نيز ويژه بازنشستگان قبل از سال ۹۶ در اين استان صادر شده است.
وي يادآور شد: ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر از بازنشستگان استان بوشهر عضو صندوق هستند که سالانه ۱۲۰ ميلياردتومان حقوق به آنها پرداخت مي‌شود.
مدير صندوق بازنشستگي کشوري در استان بوشهر گفت: بالاترين حقوق بازنشستگي در اين استان ۲۵ ميليون و ۲۴۰ هزار تومان مربوط به يک عضو هيئت علمي دانشگاه است.
کشتکار با اشاره به پيش‌بيني ۱۵۰۰ بازنشسته در سال جاري، اظهار کرد: به‌طور ميانگين سالانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ بازنشسته در استان بوشهر داشته‌ايم؛ اما امسال با توجه به افزايش‌چشمگير حقوق برخي افراد بازنشستگي‌ را به تعويق انداخته‌اند.
وي با ابراز تاسف از احداث نشدن خانه اميد در استان بوشهر عنوان کرد: مديريت شهري در برازجان و بوشهر همکاري لازم براي احداث خانه اميد را با صندوق‌ بازنشستگي نداشته‌اند.
اين مقام مسئول با اشاره به پرداخت ۳۵ ميليارد تومان وام کم‌بهره به بازنشستگان استان بوشهر، گفت: پرداخت وام ضروري، وام ازدواج فرزندان، وام خريد کالاي خانگي، وام خريد اعتباري از فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي از جمله اين تسهيلات است.
کشتکار تصريح کرد: ۷۵ درصد از بازنشستگان مرد و ۲۵ درصد زن هستند و در اين بين اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌ها و قضات داراي بيشترين حقوق دريافتي را از صندوق بازنشستگي مي‌گيرند.
وي با اشاره پايين بودن سن‌ بازنشستگان استان بوشهر، اضافه کرد: ميانگين سن بازنشستگي در اين استان ۵۱ سال است.
مدير صندوق بازنشستگي کشوري در استان بوشهر يادآور شد: بيشترين تعداد بازنشستگان در اين استان مربوط به آموزش و پرورش با ۱۰ هزار و ۸۵۰ نفر، دانشگاه علوم پزشکي با دو هزار و ۲۰۰ نفر و وزارت جهاد با ۷۷۰ نفر است.
کشتکار از انتخاب ۸ بازنشسته نمونه در استان بوشهر خبر داد و گفت: انتخاب اين افراد با محورهاي آموزش و پژوهش، فرهنگي و هنري، فعاليت‌هاي ورزشي، فعاليت‌هاي اجتماعي و عام‌المنفعه، ايثار و فداکاري و اشتغال و کارآفريني بوده است.

آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar