صدا و سيما/ استاندار خراسان رضوي گفت: ستاد ملي کرونا بايد درباره تعطيلي مشهد تصميم گيري کند.

محمدصادق معتمديان، استاندار خراسان رضوي در نشست خبري با اصحاب رسانه بيان داشت: ما در استان  اختياري براي تعطيل کردن مشهد نداريم و اگر قرار باشد تعطيلي باشد بايد در ستاد ملي کرونا تصويب شود و به ما ابلاغ و ما آن را اجرا کنيم.
وي گفت: بايد بتوانيم ورودي شهر مشهد يا خراسان رضوي را کاملا مسدود کنيم و براي اين موضوع مکاتباتي با وزارت کشور انجام شده است و منتظر پاسخ هستيم.
معتمديان با اشاره به موضوع تشديد برخورد‌ها با افراد و صنوفي که دستورالعمل‌هاي بهداشتي را رعايت نمي کنند افزود: با توجه به تصميماتي که گرفته شده است برخورد‌هايي با صنف‌هاي مختلف که اصول بهداشتي را رعايت نکنند انجام مي‌شود و همچنين تيم‌هاي گشت زني در شهرستان طرقبه و شانديز بيشتر خواهند شد و تخلفات ثبت و برخورد‌هاي قانوني انجام خواهد شد.
وي با اشاره به اينکه متاسفانه رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در خراسان رضوي ۳۸درصد است گفت: بايد رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي در دستور کار همه مردم و سازمان‌هاي دولتي و غيردولتي باشد.
معتمديان در بخش ديگري از سخنان خود به موضوع واکسيناسيون اشاره کرد و گفت: ۹۲۰هزار دز واکسن در خراسان رضوي تا امروز تزريق شده است و واکسيناسيون با سرعت بالا در حال انجام است و اگر محموله‌هاي واکسن به خوبي وارد شود مشکلي براي تزريق واکسن کرونا وجود نخواهد شد.
وي همچنين افزود: از ۳۳شهرستان استان ۱۳شهرستان در وضعيت قرمز قرار دارند و ۱۰شهرستان در وضعيت زرد قرار دارند و ميزان بستري‌هاي در اين استان ۲هزار نفر در مراکز درماني استان است که ۷۰ درصد مربوط به بيمارستان‌هاي کلان شهر مشهد است.
استاندار خراسان رضوي گفت: ويروس جديد دلتا سرعت انتشار بالايي دارد و هم اکنون ۴۰۰بيمار بد حال در بخش مراقبت‌هاي ويژه کرونا در بيمارستان‌ها بستري هستند که اين آمار در حال افزايش است.
وي افزود: جلسات متعددي در حوزه کنترل بيماري در ستاد استاني کرونا انجام شده که در حال حاضر به هيچ عنوان کمبود تخت بيمارستاني در استان نداريم و در حال حاضر ۲۰ درصد از تخت‌هاي بيمارستاني در اختيار بيماران کرونايي قرار گرفته است.
معتمديان گفت: در اين شرايط، با توجه به تصميماتي که در آخرين جلسه ستاد کروناي استان گرفته شده است استفاده از ظرفيت تمام دستگاه‌هاي دولتي و غير دولتي است و براي اولين بار در کشور اولين بيمارستان کروناي در اين استان در طي همين هفته به بهره برداري مي‌رسد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar