مهر/ دبير و سخنگوي ستاد مقابله با کروناي بندرماهشهر گفت: با توجه به وضعيت بسيار قرمز کرونايي ماهشهر خواستار تعطيلي يک هفته‌اي اين شهرستان هستيم.

محمد شنبدي، دبير و سخنگوي ستاد مقابله با کروناي بندرماهشهر با تأکيد بر اينکه شهرستان بندر ماهشهر در پيک جديد کروناي دلتا بسيار حاد و در شرايط قرمز قرار گرفته است، اظهار کرد: از فرماندار شهرستان ماهشهر خواسته شده که براي حفظ سلامتي شهروندان همه فعاليت‌هاي اداري، شرکتي، اصناف و… شهرستان را به مدت يک هفته تعطيل کند و انتظار مي‌رود که فرماندار نسبت به سوش بيماري کرونا دلتا در شهرستان محدوديت‌هاي بيشتري را اتخاذ کند.
مدير شبکه بهداشت و درمان بندرماهشهر افزود: همه مبادي ورودي و خروجي شهرستان بايد بسته و تردد ممنوع شود؛ همچنين بايد ورود و خروج شهرهاي داراي وضعيت نارنجي، قرمز و فوق قرمز به شهرستان ممنوع شود.
وي بيان کرد: شيب بيماري دلتا بسيار تند و افزايشي بوده و رعايت نشدن پروتکل‌هاي بهداشتي، فاصله‌گذاري اجتماعي، تجمع‌ها، دور همي‌هاي خانوادگي و برگزاري مراسم عروسي - عزاداري باعث شده تا شهرستان بندرماهشهر وارد پيک جديد و وضعيت قرمز کرونايي شده است.
دبير و سخنگوي ستاد مقابله با کروناي بندر ماهشهر ادامه داد: از شهروندان انتظار مي‌رود که کارهاي غيرضروري را کاهش داده و حضور در منزل را براي سلامتي خود و خانواده ترجيح دهند؛ همچنين براي درمان غير اورژانسي به بيمارستان‌ها مراجعه حضوري نداشته باشند.
وي با اشاره به اينکه اصناف گروه شغلي يک فقط به صورت محدود مجاز به فعاليت با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي هستند، گفت: اصناف مذکور در صورت رعايت نکردن پروتکل بهداشتي، واحد صنفي مربوطه به لحاظ تخطي در بهداشت عمومي پلمب و به مراجع قضايي معرفي مي‌شوند.
شنبدي با بيان اينکه همه اصناف گروه‌هاي شغلي ۲، ۳و ۴ در ماهشهر تا اطلاع ثانوي تعطيل خواهند بود و در صورت مشاهده به شدت برخورد مي‌شود، افزود: همه باشگاه‌ها، تالارها در وضعيت قرمز کرونا تعطيل و رستوران‌ها فقط به صورت بيرون بر فعاليت مي‌کنند.
دبير و سخنگوي ستاد مقابله با کروناي بندر ماهشهر گفت: تعداد ۱۶۰ بيمار در بخش‌هاي بيمارستان ماهشهر بستري هستند؛ همچنين تاکنون ۲۲ درصد از شهروندان ۱۸ سال به بالا(۴۵ هزار نفر) واکسن کرونا تزريق کرده‌اند.

 

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today