فارس/ پيکر حجت‌الاسلام «سيدابراهيم فاقعي» امام جمعه موقت سيرجان تشييع شد.

حجت‌الاسلام سيدابراهيم فاقعي فرزند مرحوم سيدعبدالله متولد 1315 در شهربابک استان کرمان و از مبارزين دوران ستمشاهي در سيرجان و شهربابک بود که نقش موثري در پيروزي انقلاب و اتحاد مردم مقابل ظلم و ستم طاغوت داشت.
وي که بارها مورد تهديد ساواک شاهنشاهي در سال هاي قبل از پيروزي انقلاب اسلامي قرار گرفت روشنگر انقلاب سال 57 بود که سخنان و اطلاعيه‌هاي حضرت امام را در به ثمر رسيدن انقلاب و قيام عليه طاغوت را به گوش مردم اين شهرستان مي‌رساند و همراه انقلابيون استان کرمان بود.
حجت‌الاسلام فاقعي نقش اصلي در اتحاد مردم و جوانان اين شهرستان به همراه ديگر انقلابيون همچون شهيد نصيري لاري در اتحاد مردم عليه نظام ستم شاهي داشت و در خيلي از جلسات هم به سخنراني و روشنگري مي‌پرداخت نقش موثري در به ثمر رسيدن انقلاب داشتند.
اين روحاني وارسته پس از پيروزي انقلاب به عنوان اولين مسئول عقيدتي و سياسي نيروي انتظامي شهرستان سيرجان و همچنين اولين امام جمعه موقت انتخاب و به خدمات خود ادامه دادند و پس از شروع جنگ تحميلي نيز نقش موثري در اتحاد مردم و اعزام جوانان به جبهه‌هاي حق عليه باطل داشت و خود نيز داراي دو فرزند جانباز هست.
امام جمعه موقت سيرجان پس از دو سال تحمل بيماري روز گذشته دار فاني را وداع گفت و عصر امروزبا حضور جمعي از مسئولين و قشرهاي مختلف مردم از مرقد مطهر امامزاده احمد سيرجان و با رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي پس از اقامه نماز تشييع و به زادگاهش شهرستان شهربابک منتقل شد.

آخرين خبر کرمان در اينستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar