مهر/ مديرکل امور اجتماعي استانداري خوزستان از احداث ۴۰ استخر آبتني براي گاوميش‌هاي دامداران خوزستاني با همکاري جهاد کشاورزي و ارگان‌هاي مربوط به آب در استان خبر داد.

قاسم موسوي، مديرکل امور اجتماعي استانداري خوزستان اظهار کرد: در استان خوزستان ۲۰ هزار گاوميش وجود دارد و اين استان رتبه نخست را از نظر پرورش گاوميش دارد که در جريان تنش آبي اخير جهاد کشاورزي با همکاري سازمان آب و برق و آبفا اقدام به احداث ۴۰ استخر در کنار کانال‌هاي آب کرده است تا نياز آبي اين دام‌ها رفع شود.
وي ادامه داد: همچنين ۵۰ ميليارد تومان براي خسارت دامداران خوزستاني در نظر گرفته شده است و توزيع نهادهاي دامي بدون محدوديت و روند اداري از ديگر کمک‌هاي دولت براي جبران خسارت به دامداران خوزستاني است.
مديرکل امور اجتماعي استانداري خوزستان به ديگر اقدامات دولت براي جبران خسارت‌هاي ناشي از تنش آبي در خوزستان اشاره کرد و گفت: امسال يک هزار و ۱۵۰ ميليارد تومان براي جبران خسارت کشاورزي از دولت براي کشاورزان خوزستاني تخصيص يافته که بخشي از آن وارد استان شده است.
وي، تنش آبي خوزستان را مايه ناراحتي دانست و بيان کرد: تنش آبي اخير ثابت کرد در استاني که مرکز نگهداري آب شيرين است‌؛ همچنين بيشترين آب شيرين در پشت سدهاي استان خوزستان است اما با اين وجود کم‌آبي باعث ناراحتي است و بخش از دلايل آن اين است که در مديريت منابع آب خوب عمل نشده و اين مشکل مربوط به امسال يا چند سال اخير نيست.
موسوي بر ميزان تأثير کشت شلتوک در تنش آبي تأکيد کرد و از آن به عنوان يکي از عوامل مشکلات کم‌آبي اخير استان ياد کرد و خواستار ورود سمن‌ها براي آگاهي بخشي در اين خصوص شد.
وي در پاسخ به پرسش سمن‌ها در رابطه با حق آبه تالاب هورالعظيم گفت: مسائل مطرح شده در رابطه با تالاب هورالعظيم و ارتباط آن با زندگي مردم به‌جاست و حق آبه هورالعظيم بايد هميشه حفظ شود.

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today