ايسنا/ با دستور ويدئوکنفرانسي رئيس جمهور و با حضور جمعي از مقامات استاني و شهرستاني، يک درمانگاه و يک پلي کلينيک تامين اجتماعي در شهرستان هاي زرنديه و اراک افتتاح و به بهره برداري رسيد.

پلي کلينيک تخصصي اراک در زميني به مساحت ۴۶۲۰ مترمربع در ۴ طبقه با ۲۰ درمانگاه تخصصي و ۴ درمانگاه عمومي به بهره برداري رسيد.
اين پلي کلينيک متشکل از بخش هاي اتاق غدد، تست ورزش، نوار قلب، معاينه قلب و اکو، داخلي، گوش و حلق و بيني، مغز و اعصاب، مامايي و زنان، آموزش مادران باردار و کلينيک ارتقاء سلامت، اتاق شيردهي، اطفال، واکسيناسيون، ارتوپدي، جراحي مغز و اعصاب، کليه و مجاري ادراري، جراحي عمومي، بينايي سنجي، شنوايي سنجي، چشم پزشکي، عفوني و اتاق پزشک عمومي،  واحد تزريقات، واحد فيزيوتراپي و واحد داروخانه است.
اين پروژه ظرف ۲۱ ماه و با مبلغ ۳۷ ميليارد تومان تکميل و آماده شده است.
درمانگاه زرنديه نيز در زميني به مساحت حدودا چهار هزار مربع با زير بناي ۲۸۰۰ متر در دو طبقه به عنوان اولين مرکز درماني تامين اجتماعي در شهرستان زرنديه احداث شده است.
اين مرکز تخصصي داراي امکانات درمان سرپايي، عمومي و خدمات دندانپزشکي، داروخانه، آزمايشگاه، تزريقات، پانسمان و ... است که زمين اين طرح توسط خيرين اهدا شده و براي ساخت و تجهيز آن حدود ۱۷ ميليارد و ۷۰۰ ميليون تومان هزينه شده است. بيمه شدگان تامين اجتماعي و کارگران شهرستان از اين پس مي توانند از خدمات درماني رايگان اين مرکز بهره مند شوند.
کلنگ احداث اين درمانگاه در مردادماه سال ۱۳۹۶ و با حضور وزير کار به زمين زده شده بود.
  
  

آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today